Oznanila 22. 10. 2023 – 29. 10. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Redno nadaljujemo z veroučnimi srečanji. Ta teden je še reden verouk, nato pa sledijo prvonovemberske počitnice. Uspešno smo zaključili z deli na strehi župnišča, počistili smo podstrešje in vse postavili na svoje mesto. Če bo še dopuščalo vreme, bomo na novo prekrili še staro veroučno učilnico. Mislim, da bo še ravno toliko denarja, da še to uredimo. Iskreno se zahvaljujem Štimulak Jankotu, Daniju, Mag Željkotu, Štepihar Boštjanu in občasnim sodelavcem, ki so strokovno vse izvršili. Velike spremembe se napovedujejo na finančnem področju, saj če bo zakon sprejet ne bo mogoče več z gotovino plačevati, ampak vse z kartico. Zato pojdite na upravne enote in se izrečite proti uveljavitvi tega zakona. Vsi bomo za marsikaj prikrajšani in tudi cerkve ne boste več mogli podpirati s prostovoljnimi prispevki in prostovoljnih darov za svete maše duhovniki ne bomo mogli sprejemati. Imamo še deset dni časa, da se izrečemo proti in da bo to tudi zapisano v ustavo. Do konca nam želijo zagreniti življenje. Upajmo pa da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha.

Želi vam vse lepo.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni v soboto in v nedeljo k sveti maši. V oktobru si vzemimo čas za molitev. Velike spremembe se napovedujejo na finančnem področju, saj če bo zakon sprejet ne bo mogoče več z gotovino plačevati, ampak samo s kartico. Zato pojdite na upravne enote in se izrečite proti uveljavitvi tega zakona. Vsi bomo za marsikaj prikrajšani in tudi cerkve več ne boste mogli podpirati z prostovoljnimi prispevki in prostovoljnih darov za svete maše duhovniki ne bomo mogli več sprejemati. Imamo še deset dni časa, da se izrečemo proti in da bo to tudi zapisano v ustavo. Do konca nam želijo zagreniti življenje. Upajmo pa, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha.

Želim vam vse lepo.

Milan žpk