Oznanila 21. 5. 2023 – 28. 5. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Z veseljem se udeležujmo šmarničnih svetih maš, zlasti  prvoobhajanci in starši, šolska mladina in ostali  bratje in sestre. Vsak dan se bomo priporočali SVETEMU DUHU za nas vse, še posebej pa naše prvoobhajance, ker v nedeljo obhajamo praznik Prvega svetega obhajila. 18 dečkov in deklic se bo prvič srečalo z Jezusom v prvem svetem obhajilu. V petek ob 18h opravijo prvo sveto spoved v veroučni učilnici. Gospod  Srečko bo istočasno spovedoval starše v spovednici. Po maši v petek bomo imeli kratko vajo, da bo v nedeljo vse nemoteno potekalo. V nedeljo se začnemo zbirati ob 9h zjutraj in boste večino posnetkov že uredili pred sveto mašo, med mašo pa še vse ostalo, da boste otroci in starši imeli lep spomin na to srečanje z Jezusom. Uraden fotograf bo gospod Klemen Langus iz Šentjurja, kot vsako leto. Do sedaj so bili starši zelo zadovoljni in tako bo tudi v prihodje. Po slovesnosti v cerkvi bo v novi veroučni učilnici pogostitev za prvoobhajance in njihove družine. Nekateri starši mi še niste prinesli prispevka. Storite to čimprej. Počistite cerkev in tudi okolico uredite in kolikor bo potrebno boste tudi cerkev okrasili. Postavite tudi slavolok pred cerkvijo. Za breze prosite g. Rednjak Brankota. Kar bo še potrebno postoriti, se bomo pri večernih mašah pogovorili.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z veseljem prihajajte k oznanjenim svetim mašam. Ta teden se priporočajmo Svetemu Duhu za pravo spoznanje, da bi mogli prav misliti, prav govoriti in se prav odločati. V nedeljo bo z vami gospod Srečko, ker imamo na Dobrni praznik prvega svetega obhajila. Molimo pa tudi za zdravje g. Javornik Stankota.

Milan žpk