Oznanila 21. 5. 2017 – 28. 5. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Nadaljujemo z šmarničnimi srečanji zjutraj in zvečer. Vabim šolsko mladino, da z veseljem prihajate k večerni sveti maši. V torek nas bo obiskal čarodej Andrej kot vsako leto. Tudi letos ima veliko novosti. Zato bo v torek sveta maša ob 18h, ker takoj po maši bo predstava v Slomškovi dvorani. Vabljeni tudi vsi odrasli k predstavi. Vstop je prost. Kakor ste že bili seznanjeni, bo naša župnija Dobrna tri tedne gostila fatimsko Mater božjo. Zahvaljujem se družinam, ki jo boste ta teden sprejele. Niste ji ponudili le svojih domov, ampak tudi svoja srca. Sosedje, prijatelji in znanci, radi se po večerih pridružite molitveni uri k tej družini. Ta teden se bomo zvečer ob 20h zbirali pri naslednjih družinah. V ponedeljek pri družini Čerenak Jožeta v Parožu. V torek se bomo zbrali pri družini Rednjak Brankota tudi v Parožu. V sredo se bomo zbrali  pri družini Dobovičnik Marjane v Loki. V četrtek na praznik Gospodovega Vnebohoda bomo imeli molitveno uro v župnijski cerkvi pred večerno sv. mašo. V petek so nam odprli stanovanje in srca pri družini Pungartnik-Vovkovi v Lokovini. V soboto pa se bomo zbrali pri družini Višner Jane in sinu Tinetu. V nedeljo nas bo fatimska Mati božja spremljala v župnijski cerkvi kot Marija učence v dvorani zadnje večerje. Družine prosim ne delajte si skrbi s kakšno postrežbo. Gre za iskreno druženje medseboj predvsem dobro mislečih. Ta teden je reden verouk za vse skupine. V četrtek bo po večerni sv. maši sestanek za starše letošnjih birmancev v veroučni učilnici. Še moramo doreči stvari, da bo praznik svete birme potekal v prijetnem duhovnem vzdušju 11.junija ob 10h. Zanesljivo se sestanka udeležite. Družino si vzemite naročniki.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Lepo vabljeni k sv. mašam. Ta teden so prošnji dnevi pred Gospodovim vnebohodom. Te tri dni več molimo, naj nam odhajajoči Gospod pošlje obljubljenega Svetega Duha, da bomo mogli prav misliti, prav govoriti in se vedno za dobro odločati. V četrtek na sam praznik lepo vabljeni k sv. maši in pravtako v soboto. Ta teden se bo delo v cerkvi lepo pomaknilo naprej. Začeli bomo pleskati stene. Barvo smo prejeli zastonj. Ta teden bom tudi nabavil reflektorje za osvetljevanje oltarjev. Po 10. juniju nam pripeljejo novo pravo ozvočenje za cerkev. Potrudimo se, da bo cerkev do 15. junija pripravljena za namestitev obnovljenih klopi.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk