Oznanila 21. 4. 2019 – 28. 4. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Obhajamo največji praznik krščanske vere. Praznujemo Jezusovo zmago nad grehom in smrtjo. Skupaj z Njim smo poklicani v slavo vstajenja in večnega življenja. Ves postni čas smo se pripravljali na srečanje z Vstalim Gospodom. Praznik Jezusove zmage se podaljša še na ponedeljek v velikonočni osmini, zato tudi jutri lepo vabljeni k sveti maši in tudi k pogrebu za pokojno Doler Nežo iz Vrbe. Od torka do petka je reden verouk. Kakor vidite, nam je uspelo žup.cerkev obnoviti v tako kratkem času. Dela je izvajalo podjetje SAN GRADNJE Jožef Banovšek iz Dramelj. Streho je uredilo podjetje Iztok Zupanc iz Vojnika. Pleskarska dela so uspešno izvedli domačini: Tonček Kotnik, Karli Jevnišek in Rudi Kotnik. Vse barve smo dobili pri gospodu Pirh Dragotu. V veliko pomoč so nam bili Žužek Pavel, Kristan Ivan, Kristan Janko, Božnik Viki, Žerak Martin, Polenek Anton in Žerjav Ivo. Zaključnega računa vam še ne morem podati, ker še vseh računov nisem dobil. Nekaj denarja nam bo ostalo še za obnovo zvonika, ostalo pa bomo prostovoljno zbrali do septembra, ko nameravamo narediti še ta podvig, da bo cela cerkev obnovljena in ohranjena za naslednja desetletja. Že današnji darovi so namenjeni za obnovo zvonika. Zato za velikodušne darove iskrena hvala.

Naj vas vse POVELIČANI in VSTALI GOSPOD SPREMLJANA VSAKEM KORAKU.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obhajamo največji praznik krščanske vere. Praznujemo Jezusovo zmago nad grehom in smrtjo. Skupaj z Njim smo poklicani v slavo vstajenja in večnega življenja. Ves postni čas smo se pripravljali na srečanje z Vstalim Gospodom. Praznik Jezusove zmage se podaljša še na ponedeljek v velikonočni osmini, zato tudi jutri lepo vabljeni k sveti maši. Danes vam lepo priporočim praznično nabirko, da bomo lažje začeli z obnovitvenimi deli v nadstropju župnišča. Nekateri ste že prejeli knjižico z življenjepisom Zlatomašnika g. Krnca. Ostali jo lahko še dobite. Cena je 10€. Zelo vam jo priporočam v branje. Marsikaj je napisal, za kar mi ne vemo.

Naj vas vse POVELIČANI IN VSTALI GOSPOD SPREMLJA NA VSAKEM KORAKU.

Milan žpk