Oznanila 21. 3. 2021 – 28. 3. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA. 

Iskreno vas vabim k oznanjenim sv. mašam in k molitvi križevega pota našega Gospoda Jezusa Kristusa. Ta teden imajo veroučenci od četrtega do devetega razreda velikonočno sveto spoved. Z rednim veroukom pa bomo začeli takoj po Veliki Noči, če bo epidemiološka slika ugodna. Prihodnja nedelja je cvetna. Nabavil sem dovolj oljčnih vejic za tiste, ki ne boste imeli butaric. Lahko jih dobite že danes. Pripravili so nam jih sobratje duhovniki Salezijanci iz Celja. Upoštevajmo varnostno razdaljo, maske, razkužilo. Kolikor je mest označenih v cerkvi toliko je lahko udeležencev pri eni sveti maši. Zato pa bodo zopet tri svete maše, da se lažje razvrstite. Pri vseh bo blagoslov zelenja in branje Pasijona. Ob 7h in ob 11h bo gospod Srečko spovedoval. V spovednici je tudi zaščita. Za velikonočne praznike boste v nedeljo prejeli natančna navodila, ki se jih bomo  morali res držati. Upajmo, da se nam praznovanje ne izmuzne iz rok Naročil sem več izvodov Velikonočne številke Družine. Lahko jih boste prejeli. Žal še vedno ne smemo prepevati pri bogoslužju, zato bo vse recitirano. Lani smo ostali brez občestvenega praznovanja Velike Noči in tudi Božiča. Upajmo, da bomo letos lahko praznovali.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. V četrtek praznujemo Gospodovo oznanjenje Mariji. Lepo vabljeni. V nedeljo je cvetna nedelja. Salezijanci iz Celja so nam pripravili oljčne vejice. Že danes jih lahko dobite. Upoštevajmo varnostno razdaljo, razkužilo in maske. Pri bogoslužju beremo Pasijon. Bralci in bralke pripravite se. V nedeljo boste prejeli navodila glede praznovanja Velike noči. Upajmo, da se epidemiološka slika ne bo toliko poslabšala in nam zopet preprečila občestveno praznovanje Velike noči, kakor nam je to preprečila lani. Na voljo bo tudi nekaj izvodov velikonočne številke Družine. Upam, da ste se kaj naročili na Ognjišče po pošti. Tako malo se zanimate za versko literaturo. Škoda.

Ostanimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk