Oznanila 21. 2. 2021 – 28. 2. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Začeli smo prve korake v Sveti postni čas. Lepo vabljeni k svetim mašam in k molitvi križevega pota ob petkih in nedeljah. V sredo imamo dekanijski duhovniki svoje srečanje ali rekolekcijo v Vojniku. Pri sveti maši bomo molili za rajnega duhovnika Brecl Franca, ki je kot kaplan in kot upokojeni duhovnik naredil veliko dobrega v župniji Vojnik. Sveto mašo bo vodil gospod škof Lipovšek. Seznanili se bomo tudi glede navodil Slovenske škofovske konference glede poučevanja verouka. Zaenkrat razmere še ne dopuščajo, da bi lahko poučevali verouk v veroučnih učilnicah. Zato birmance in starše lepo vabim ob petkih k sveti maši in kratki katehezi med sveto mašo, ob nedeljah pa starše in prvoobhajance k večerni sveti maši in kratki katehezi. Morda nam bo le uspelo obe skupini pripraviti na prejem svetih zakramentov. Izkoristimo postni čas za temeljito pripravo na praznovanje Velike noči.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

S pepelnično sredo smo začeli štiridestdnevno pripravo na Veliko noč. Radi se udeležujmo svetih maš in postni čas poglobimo z molitvijo, postom in dobrimi deli. Naj bo post na nas zdravilen in koristen.

Milan žpk