Oznanila 21. 12. 2014 – 28. 12. 2014 Leto ”B”

  DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Še trije dnevi nas ločijo od praznovanja rojstva Božjega Sina. Jutri in v torek bosta sv. maši zjutraj, ker moramo še marsikaj popoldne postoriti, da bo praznovanje čimbolj doživeto. V sredo bo večerna sv. maša ob 17h. V sredo je sveti večer. Stara slovenska pesem poje takole: “Nocoj je ena sveta noč, Marija hodi mimo koč; kdor ni doma naj gre domov, Marija trosi blagoslov.” Prisluhnimo temu blagoslovu in se v duhovni zbranosti pripravimo na polnočno sv. mašo. Če je le mogoče, se vzdržimo vsakršnega motenja bogoslužja. Vabljeni od blizu in daleč. Na sam praznik božjega rojstva bosta sv. maši ob 10h dopoldne, ko bo prepeval prosvetni možki zbor in po maši še bo zapel nekaj najlepših božičnih in drugih pesmi, ki nam govorijo o rojstvu in domovini. Popoldne pa bo sv. maša ob 15h, da se boste lahko vsi udeležili sv. maše in še zlasti družine z otroki. Med mašo bo opravljen blagoslov otrok. Pri vseh prazničnih sv. mašah lepo prosim za darove, za lažje poslovanje župnije. Na praznik sv. Štefana blagoslavljamo sol in vodo. Sv. maša bo tudi pri Sv. Miklavžu. Lepo vabljeni. V soboto prinesite k blagoslovu vino. Družinski blagoslov bom tudi letos začel v Loki in sicer na Štefanovo po kosilu. V soboto in v nedeljo bom nadaljeval po Lokovini. Prosim, če se obveščate med seboj. V nedeljo pa bom oznanil za naprej. Res se veselim srečanja z vami  župljani in z vsemi ljudmi dobre volje. Ne imejte predsodkov do duhovnika. Ta teden ni verouka.

Vaš Milan, žpk.