Oznanila 20. 9. 2015 – 27. 9. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam, še zlasti jutri na god sv. Mateja Apostola, ki je napisal tudi Evangelij, ki se po njem imenuje in pa lepo vabljeni v četrtek, ko praznujemo god blaženega škofa Antona Martina Slomška. V nedeljo tudi obhajamo Slomškovo nedeljo in ekumenski dan. Župnijska Karitas Dobrna organizira srečanje starejših in bolnikov s spremljevalci v nedeljo, 4.oktobra, popoldne ob 15.uri. Zbrali se bomo na parkirišču pri lekarni, od koder se bomo odpeljali v Petrovče, v osrednje romarsko središče celjske škofije. Tam bomo imeli sv. mašo in litanije Matere božje. Srečanje bomo nadaljevali v bližnjem gostišču ob toplem obroku in prijetnem druženju. Vrnili se bomo v zgodnjih večernih urah. Lepo prosimo, prijavite se čimprej, da vemo organizirati prevoz in v gostišču pogostitev. Tudi sam se vam bom pridružil in opravil sv. mašo. Naredili si bomo nekaj prijetnih uric. Zato si vzemite čas in opravimo to kratko in lepo romanje k petrovški Materi božji. Nabavil sem še dodatnih 2000l kurilnega olja zaradi ugodne cene. Sedaj bomo zbirali denar za strešno opeko, ker moramo prekriti stavbo Karitas. Verouk teče po ustaljenem redu.

Vse vas naj spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V sredo tukaj ne bo sv. maše, ker se bo trgatev zavlekla v pozno popoldne pa tudi za v sredo ni naročene sv. maše. Če boste želeli, da bom maševal tudi ob sredah potem lepo prosim za te mašne namene, sicer bosta sv. maši samo ob sobotah in nedeljah. Dela, ki smo si jih za letos zastavili se počasi zaključujejo. Za kuhinjo sem še nabavil hladilnik. Ker je bil sejemski popust sem plačal le 133€ polovična cena. Nabavil sem šest novih lestencev za kuhinjo, pisarno, večnamensko sobo. Na hodnik smo namestili stare luči iz pisarne. Pred župnišče smo namestili reflektor s časovnim senzorjem, da nam osvetljuje tudi vhod v cerkev. Gospa Hriberšek in ga. Ramšakova sta prispevali okenske zavese. Iskrena hvala. Dela na Marijinem oltarju tečejo po načrtu. Upam, da bo vse izgotovljeno do srede 7. oktobra, ko bomo tukaj imeli dekanijski duhovniki dekanijsko konferenco. Ob 10h dopoldne bo sv. maša in nato bomo nadaljevali v župnišču. Zato vas že danes lepo vabim na ta dogodek tako g.organista in pevce kakor tudi vas ostali spoštovani župljani, da se nam pridružite k sveti maši. Ali pomnite, kdaj je bila nazadnje tukaj dekanijska konferenca duhovnikov? V petek je bil tukaj gospod Krnc, je odnesel še nekaj osebnih stvari. Odnesel je tudi en delovni pripomoček za svojo delavnico na Trsteniku. Za letos nas čaka samo še namestitev termostatnih ventilov na radijatorje. Upam, da bodo pravočasno prišli naročeni so.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk