Oznanila 20. 6. 2021 – 27. 6. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Epidemija se ni podaljšala, zato začenjamo z pogrebnimi svetimi mašami pred pogrebom rajnega ali rajne. Tako bo tudi  danes. Ob 14h bodo molitve pri vežici, nato spremljamo rajno Ivico v župnijsko cerkev in bomo opravili pogrebno sveto mašo za pokoj duše in nato bo pogreb na pokopališču. Tako bo do preklica. Z veroučno šolo smo za to šolsko leto zaključili. Če še kdo od veroučencev želi, da mu napišem spričevalo, mi ga naj prinese, prosim. V petek je dan DRŽAVNOSTI in obhajamo 30.letnico SAMOSTOJNOSTI. Molili bomo za domovino. Vabljeni k sveti maši. Nadgrajujemo strelovod na župnijski cerkvi. Prednapetostno zaščito smo naredili že lansko leto, sedaj pa bo cela cerkev povezana z odvodi in ozemljena. Ta teden bodo delo zaključili. Upam, da bom imel dovolj denarja za plačilo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam, še zlasti v petek na DAN DRŽAVNOSTI IN SAMOSTOJNOSTI, ko bomo molili za našo domovino in blagoslovili slovensko ZASTAVO. Epidemija ni podaljšana, zato že malo lažje dihamo. Kljub temu bodimo previdni in se razkužujmo. Če bi bili vsi udeleženci cepljeni, potem ne bi bilo potrebno nositi mask. Premislimo! Potrebno bo začeti kositi pa se še ni nihče od kmetov javil. Travniki morajo biti pokošeni, da se ruša obnavlja. Prosim, da se kdo od kmetov odloči in pokosi te župnijske travnike.P rosim g. Stankota in g. Dragota, da poskusita to zadevo urediti.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk