Oznanila 20. 5. 2017 – 27. 5. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes lepo vabljeni k sveti maši v cerkev sv. Miklavža. Jutri je binkoštni ponedeljek in goduje Marija Mati Cerkve. Nadaljujemo z šmarničnimi sv. mašami. V torek nas bo obiskal birmovalec letošnjih birmancev  in birmank gospod kanonik in generalni vikar mariborske nadškofije JANEZ LESNIKA. Že večkrat je bil v naši župniji ob različnih priložnostih. Prosim, da se vsi birmanci, starši, botri, prvoobhajanci in ostala veroučna šolska mladina zberemo ob 18.30h v cerkvi. Najprej bo kratko srečanje z vsemi in nato somaševanje. Prosim za zanesljivo udeležbo. V sredo ob 18h imate birmanci sv. spoved. Lepo se pripravite. Starši dogovorite se, kdaj boste očistili cerkev in okolico za nedeljsko praznovanje. V petek ob 18h, vas bo dragi starši in botri gospod Srečko čakal v spovednici, da bomo v nedeljo vsi prejeli sv. obhajilo z očiščenimi srci. V soboto dopoldne boste možje pred cerkvijo postavili  štiri breze in namestili napis PRIDI SVETI DUH. V nedeljo se začnemo zbirati takoj po deveti uri, da boste lahko že večino posnetkov  naredili že pred slovesnostjo, ostale pa med sv. mašo in po njej. Uraden fotograf je g.Klemen Langus iz Šentjurja. Prosim, da se drugi fotografi ne vsiljujejo. Prosim za lepo sodelovanje starše in birmance pri sv. maši. Ta teden je za moje skupine še reden verouk, za ostale skupine pa po dogovoru z gospema katehistinjama. Niste še vsi prinesli izkazov. Priporočimo se Sv. Duhu za razsvetljenje in pomoč.

Želim vam vsem lep binkoštni pozdrav.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obnova fasade na župnijski cerkvi se bliža svojemu srečnemu zaključku. Če bo ta teden vreme ugodno, bodo tudi pleskarji zaključili z deli. Zato prosim mizarje, da namestite ta teden polkne nazaj na zvonik in mojstri, da namestite številčnico za stolpno uro nazaj. Ko bo zvonik in cerkev popleskaana,  jo je potrebno takoj razruštati, da dež nebi umazal fasade. Prosim tudi železokrivca, da namesti novo obrobo  na zvoniku. Žlebove je potrebno  temeljito očistiti, da se v njih ne bo zadrževala meteorna voda. Upam, da bom ta teden dobil pogodbo s strani Občine Velenje, za delno finansiranje obnovitvenih del na župnijski cerkvi. Ko bo pogodba podpisana, smemo v doglednem  času pričaakovati nakazilo, da bomo lahko vse stroške v zvezi z obnovitvenimi deli tudi poravnali. Lepo prosim tudi še za kakšno malico za vse, ki sedaj zaključujejo dela. Za žejo bom jaz poskrbel. Vabim tudi k oznanjenim sv. mašam.

Želim vam lep binkoštni pozdrav.

Milan žpk