Oznanila 20. 4. 2014 – 27. 4. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Obhajamo praznik Kristusove zmage nad smrtjo. Za vse, ki Vanj verujemo je postal poroštvo večnega življenja. Nismo prepuščeni sami sebi, nad nami bedi Božje oko. Praznovanje Jezusove zmage praznujemo še na velikonočni ponedeljek, ko vstajenjsko veselje delimo tudi z drugimi. Zato naj nas jutri poti vodijo v naše Emavse, ko se bomo srečevali z sorodniki, prijatelji in znanci in tudi lepo vabljeni v šmiklavško cerkev k sv. maši. Ves teden obhajamo velikonočno osmino in v petek še bomo prav posebej molili za zdravo vreme, za dobro letino in za blagoslov pri našem delu. Prihodnja nedelja je nedelja božjega usmiljenja in v Rimu bosta papeža Janez Dobri in Janez Pavel Drugi razglašena za svetnika. Oba sta zelo zaslužna za cerkev in za ves svet. Lahko se jima bomo priporočali. Tudi v nedeljo bo druga sv. maša pri Sv. Miklavžu. Lepo vabljeni. Ta teden je verouk za birmance, prvoobhajance,za peti in četrti razred. Birmanci pripravljajte se na preizkus znanja.

VOŠČILO: Kakor nam pomlad vrne nove moči, novega zagona za delo, nove volje za življenje, novega trdnejšega zdravja, tako naj bo tudi VELIKA NOČ za nas vse več kot le praznik vstajenja od smrti, naj bo tudi praznik novega začetka in globlje vernosti in še bolj pristnih medčloveških odnosov med vsemi farani in ljudmi dobre volje na Dobrni. To so moje iskrene želje vsem za Veliko noč. Vaš Milan, žpk