Oznanila 20. 3. 2016 – 27. 3. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Z današnjo nedeljo stopamo v Jezusovo velikonočno skrivnost, ki je v Jezusovem trpljenju in poveličanju. Slovesno bomo blagoslovili zelenje, znamenje življenja. Pri obeh sv. mašah bomo poslušali PASIJON poročilo o njegovem trpljenju. Od velikega četrtka naprej obhajamo sveto tridnevje. Na veliki četrtek je Jezus postavil  zakrament sv. evharistije, apostole je posvetil v mašnike in molil za edinost. Na veliki petek poslušamo božjo besedo, častimo Jezusov križ odkoder je prišlo naše odrešenje in prejmemo sv. obhajilo. Na veliko soboto zjutraj blagoslovimo ogenj in z gobami pokadimo naše domove. Čez dan se bodo vršili blagoslovi velikonočnih jedil. Letos je tudi cerkveni poročni obred. Z velikonočno vigilijo začnemo praznovati Jezusovo zmago nad smrtjo. Sledi hvalnica velikonočni sveči, nato poslušamo božjo besedo, nadaljujemo z krstnim bogoslužjem, izpovemo vero in nadaljujemo z slovesnim bogoslužjem. Na Veliko noč bo vstajenska procesija ob 7h zjutraj, sledila bo zahvalna pesem in nato slovesno bogoslužje. Pri prazničnih sv. mašah iskreno prosim za darove. Pri blagoslovih velikonočnih jedil darujte kaj malega za božji grob v  Sveti deželi. Lani smo zbrali 420€. Vse praznične dneve prosim ministrante, bralce in cerkvene pevce, ko zbor ne poje, za pomoč pri petju. Lepše je in bolj doživeto. Morda nam bo tudi vreme naklonjeno. Danes g. Srečko spoveduje pri obeh sv. mašah.

Vsem želim lepo obhajanje Jezusove ZMAGE.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z današnjo nedeljo stopamo v Jezusovo velikonočno skrivnost, ki je v Jezusovem trpljenju in poveličanju. Danes slovesno blagoslavljamo zelenje, ki je znamenje življenja in nove rasti. Pri sv. maši bomo poslušali  PASIJON – poročilo o njegovem trpljenju, kakor nam ga je posredoval Ev. Luka. Od velikega četrtka naprej obhajamo SVETO TRIDNEVJE. Na veliki četrtek je Jezus postavil zakrament svete maše, apostole je posvetil v duhovnike in molil za edinost. Ko je apostolom umil noge, je nakazal poslanstvo Cerkve, ki je v nesebičnem služenju bratom in sestram in ne v gospodovanju ali v oblasti. Na veliki petek poslušamo božjo  besedo, molimo prošnje, častimo Jezusov križ in prejmemo sv. obhajilo. Najsvetejše prenesemo k božjemu  grobu. Na veliko soboto bo ob 8h zjutraj blagoslov ognja in gobe in s tem blagoslov doma. Blagoslov velikonočnih jedel je ob 14h, 15h, 16h. Prinesite k blagoslovu tudi jedila  za skupni velikonočni zajterk, kakor je tukaj običaj.Ob 18h bo velikonočna vigilija in začetek praznovanja VELIKE NOČI. Sledi hvalnica velikonočni sveči, nato poslušamo božjo besedo, nadaljujemo z krstnim bogoslužjem, izpovemo vero in nadaljujemo z slovesnim bogoslužjem. Na Veliko noč bo vstajenjska procesija ob 7h zjutraj, sledila  bo zahvalna pesem in slovesno bogoslužje. Pri prazničnih sv. mašah lepo prosim za darove, za lažje kritje  stroškov. Železna vrata stanejo 1800€. Ministranti, ključarji, pevke in pevci in vsi župljani angažirajte se, da boste čimlepše praznovali skupaj z g.Rudijem Tislom.

Milan žpk