Oznanila 20. 2. 2022 – 27. 2. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim  svetim mašam.Šolska mladina ima ta teden še reden verouk, konec februarja pa imajo počitnice. Zadnji dve nedelji pred postnim časom navadno beremo pastirsko pismo slovenskih škofov, letos pa izjemoma beremo pastirsko pismo samega svetega očeta Frančiška s poudarkom na sinodalnosti. Z veseljem mu bomo prisluhnili. Pripravljamo se tudi na srečanje z novim celjskim škofom na prvo postno nedeljo. Na prvo postno nedeljo bo tudi gospod Srečko na voljo za sveto spoved. Tudi to priložnost izkoristimo.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Bliža se nam sveti postni čas. Zadnji dve nedelji pred začetkom postnega časa nam navadno spregovorijo slovenski škofje. Letos nas bo izjemoma ti dve zadnji nedelji nagovarjal sam sveti oče Frančišek s poudarkom na sinodalnosti. Radi mu bomo prisluhnili. Zato tudi vabljeni v večjem številu k sveti maši. V postnem času bomo imeli tudi v naši župniji eno sinodalno srečanje, kjer bodo navzoči vsi člani pastoralnega sveta, ključarji, gospodarski svet, pevci in pevke z g. Rajkom na čelu in seveda verno božje ljudstvo. To srečanje bo eno soboto popoldne in bom pravočasno objavil, kdaj bo. Smo majhna skupnost, zato pa toliko bolj živa. Morda bo takrat med nami tudi škof.

Bodimo zdravi in med seboj  povezani.

Milan žpk