Oznanila 20. 12. 2020 – 27. 12. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Že smo tik pred praznikom BOŽJEGA ROJSTVA. Čeprav so se ukrepi Vlade Republike Slovenije malo sprostili glede obhajanja svetih maš z ljudstvom pa to ne velja za celotno Mariborsko Metropolijo, kamor spada tudi celjska škofija. Duhovniki vseh škofij se zavedamo, da je to hud udarec za nas duhovnike in vernike in velika žrtev pa vendar imamo pred očmi najprej ZDRAVJE in ZAJEZITEV EPIDEMIJE. Če bo prišlo po Novem letu do novega vala epidemije, bomo vsega krivi Katoliška Cerkev in duhovniki. Zato potrpimo vsaj še 14 dni. Možno bo spremljati svete maše po televiziji in po drugih medijih, tako, da vsaj nekaj  bo za duhovno oskrbo kdor bo želel. Tudi bolniki in ostareli bodo oskrbljeni ta teden. Po prazničnih dnevih boste družine in posamezniki prejeli v poštne nabiralnike blagoslovljene Marijanske koledarje za leto 2021 in poseben molitvenik, ki ga boste v času epidemije lahko uporabljali. Z vami se osebno ne bom srečeval, saj bo v prihodnjem letu še vse to možno. Če boste ob tej priložnosti želeli kaj  prostovoljno darovati, boste ob prvem obisku cerkve ali župnišča to velikodušno storili. Nič pa ni obvezujoče. Pričakoval sem, da se bodo epidemiološko razmere uredile pa še nič ne izgleda zaradi neresnosti posameznikov in skupin, ki namerno trosijo virus in želijo načrtno zrušiti vlado, da bomo v še težjem položaju. Četudi je in bo vse temno okoli nas pa nam vendar sije LUČ iz Betlehema, ki ne bo nikoli ugasnila. Naj bo čimveč te LUČI v nas. Zato ne preklinjajmo teme, ampak prižigajmo LUČ in v tej Luči tudi hodimo.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Že smo tik pred praznikom BOŽJEGA ROJSTVA. Čeprav so se ukrepi Vlade Republike Slovenije malo sprostili glede obhajanja svetih maš z ljudstvom pa to ne velja za celotno Mariborsko Metropolijo, kamor spada tudi naša celjska škofija. Škofje in duhovniki vseh treh škofij se zavedamo, da je to hud udarec za nas duhovnike in vernike in velika žrtev pa vendar imamo pred očmi najprej ZDRAVJE in ZAJEZITEV EPIDEMIJE. Če bo prišlo po Novem letu do novega vala epidemije, bomo vsega krivi Katoliška Cerkev in duhovniki. Zato potrpimo vsaj še 14 dni. Možno bo spremljati svete maše po televiziji in po drugih medijih, tako, da vsaj nekaj bo za duhovno oskrbo, kdor bo želel. Pričakoval sem, da se bodo epidemiološke razmere uredile pa še nič ne izgleda zaradi neresnosti posameznikov in skupin, ki namerno trosijo virus in načrtno želijo zrušiti Vlado, samo da se polastijo oblasti in to za vsako ceno, da bomo potem v še težjem položaaju. Četudi je in bo vse temno okoli nas pa nam vendar sije LUČ iz Betlehema, ki ne bo nikoli ugasnila. Naj bo čimveč te Luči v nas. Zato ne preklinjajmo teme, ampak prižigajmo LUČ in v tej Luči tudi hodimo