Oznanila 20. 12. 2015 – 27. 12. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Stopamo v četrti adventni teden in kmalu se bo čas dopolnil in doživeli bomo prihod Boga v sveti božični noči. Danes bodo možje in fantje naredili jaslice. Jutri in v torek bom obiskal na domu bolne in ostarele in jim prinesel sv. obhajilo. Kdor bo želel, bo lahko še pred sv. mašo opravil sv. spoved. V četrtek je sveti večer. Lepo ga preživimo v duhovni ubranosti in v pripravi na polnočno sv. mašo. Na sam praznični dan bosta sv. maši ob 10h dopoldne, ki bo združena z božično novoletnim koncertom možkega pevskega zbora Dobrna. Druga praznična sv. maša pa bo ob 15h-družinska sv. maša in blagoslov otrok. Če se imamo še za kolikor toliko kristjane, potem ne zamudimo občestvenega praznovanja tukaj v cerkvi in ob jaslicah. Na praznik sv. Štefana lepo vabljeni k sv. Miklavžu ob 11h. SV. nazareška družina nas vabi v nedeljo na svoje praznovanje. Popoldne ob 16h pa lepo vabljeni vinogradniki k sv. maši in prinesite vino k blagoslovu, nato bomo imeli prijetno druženje v novi veroučni učilnici in nazdravili bomo z letošnjo kapljico. Čimbolj duhovno bogato preživimo praznične dneve. Prosim pa tudi za darovanje za cerkvene potrebe. Danes prejmete betlehemske lučke. Radi jih vzemite.

Veliko Luči vam želim v vaših srcih.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Stopamo v četrti adventni teden in kmalu se bo čas dopolnil in doživeli bomo prihod Boga v sveti božični noči. Jaslice ste že naredili, lepe so. Danes lahko opravite božično sv. spoved, ker je g. Srečko na voljo. Če želite, da obiščem katerega vaših starejših bratov in sester na domu, mi sporočite. Sredo imam za to rezervirano. V četrtek je sveti večer. Lepo ga preživimo v duhovni ubranosti in pripravi na sv. mašo ob 22h. Prosim mlade in starejše, vzdržite se pokanja in kaljenja miru med sv. mašo. Pokažite zrelost in odgovorno ravnajte. Pripravite raje po sv. maši lep ognjemet, kakor, da se greste vojno med svetim dogajanjem v cerkvi. Na sam praznik božjega rojstva bo sv. maša ob 10h dopoldne. Tudi na Štefanovo bo dopoldne sv. maša in blagoslov vode in soli. Prinesite stekleničke za blagoslovljeno vodo. V nedeljo nas sv. nazareška družina vabi na praznovanje in ker je tudi god sv. Janeza evangelista bomo blagoslovili vino njemu v čast. Pri vseh prazničnih mašah vas iskreno naprošam za darove za lažje poslovanje župnije. Vsak cenjeni dar je dobrodošel. Po novem letu, pa ste lepo vabljeni, da obnovite naročnino za Ognjišče, Družino ali za drugi verski tisk. Danes prejmete betlehemsko lučko in ogenj iz Betlehema. Cena lučke je 2€. Čimbolj duhovno bogato preživimo praznične dneve.

Veliko Luči želim v vaših srcih.

Milan žpk