Oznanila 20. 11. 2022 – 27. 11. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Počasi zaključujemo liturgično cerkveno leto. Prihodnjo nedeljo začenjamo liturgično leto “A”. Spremljal nas bo  Evangelist Matej. Cerkve bomo okrasili z adventnimi venčki in drugimi znamenji. Prižigali bomo tudi svečke. V duhovni ubranosti se bomo pripravljali na praznik božjega rojstva. Če bodo Fantje iz Zavrha postavili adventni venec na trgu pred Občino, ga bomo po drugi maši v nedeljo tudi blagoslovili. Prihodnja nedelja je tudi nedelja KARITAS, ko bomo po svojih močeh zbirali sredstva za ljudi v stiski. V sredo bo tudi dobrodelni kancert v Hali Golovec. Približuje se tudi god Sv. Miklavža, ko obdaruje otroke. Ker so razmere ugodne, bomo pripravili miklavževanje za otroke v podružni cerkvi Sv. Miklavža. Pobirali bomo prostovoljni prispevek 10€ in naročili pri Ognjišču pakete z praktičnimi darili, da jih bodo otroci lahko uporabljali. Čimprej prijavite otroke, da vemo naročiti pakete. Prispevek pobira ga. Tatjana Bačovnik in jaz. Več o tem bom poročal v prihodnjih Oznanilih.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Liturgično bogoslužno leto je prišlo na okoli. Tako v nedeljo začenjamo Novo liturgično leto “A”. V evangeljskih poročilih nas bo po večini spremljal Evangelist Matej. Cerkve in naše domove bodo spremljali adventni venčki in druga znamenja in vsako nedeljo bomo prižgali eno svečko več. Naj bo sveta božična noč osvetljena z Lučjo iz Betlehema. Prihodnja nedelja je tudi nedelja KARITAS, ko bomo po svojih močeh zbirali sredstva za ljudi v stiski. V sredo bo tudi dobrodelni koncert v Hali Golovec. Počasi bomo začeli ogrevati našo župnijsko cerkev, da nas ne bo zeblo. Priporočite knjigo o Paškem Kozjaku tudi drugim, da nas z nakupom podprejo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk