Oznanila 20. 11. 2016 – 27. 11. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V tem tednu zaključujemo liturgično leto C  in v nedeljo obhajamo že prvo Adventno nedeljo in začnemo liturgično leto A. Ob nedeljah in praznikih bomo večinoma poslušali pri bogoslužju Matejev Avangelij. Adventni čas je čas veselega pričakovanja rojstva Božjega sina. Vsak dan so krajši dnevi in noč se podaljšuje. In ko bo noč najdaljša, bomo sredi noči obhajali polnočno sv. mašo, in  zasijala bo znova LUČ, ki sveti v temo našega življenja. Pomagali bomo tej Luči tako, da bomo na naših adventnih venčkih prižigali svečke. Vsaka družina si naj oskrbi adventni venček, vendar naj ne bo plastičen, ampak iz svežega zelenja kar ponazarja novo življenje. Če so se fantje iz Zavrha tako potrudili, se malo potrudimo tudi mi. V  Četrtek bomo po večerni sv. maši v veroučni učilnici izdelovali ta adventna znamenja. Pridite mlajši in starejši, prinesite tudi čimveč zelenja. Veliko pripomočkov pa boste dobili po zmerni ceni pri gospe Ani, ki bo mentorica. V učilnici bo toplo. Starši, ne pozabite prijavljati otroke za miklavževanje. Ta teden je reden verouk. Družina čaka na naročnike. Danes ob 16h bo v celjski stolnici slovesno bogoslužje ob zaključku Svetega leta in ob 10.letnici celjske škofije. Iskreno vabljeni.V

sem želim obilo božjega blagoslova.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Ta teden zaključujemo liturgično leto C in z novim Adventnim časom začenjamo liturgično leto A. Ob nedeljah in praznikih bomo večinoma poslušali pri bogoslužju Evangelista Mateja. Adventni čas je čas veselega pričakovanja rojstva božjega sina. Ko bo noč najdaljša, bomo praznovali polnočno sveto mašo, ko bo zasijala  nova LUČ, ki sveti v temo našega življenja. Pomagali bomo tej Luči tako, da bomo na naših adventnih venčkih prižigali svečke. Vsaka družina si naj oskrbi adventno znamenje, ki pa naj ne bo plastično, ampak iz svežega zelenja, ki ponazarja življenje. Ta teden sta dve sveti maši, v torek in v soboto. V torek lepo vabljeni g.organist, pevke in pevci, člani ŽPS, ključarji, gospodarski svet in drugi bratje in sestre, da počastimo praznik sv. Cecilije. Po maši bo sledilo družabno srečanje v župnišču. V soboto pa se bomo veselili z zlatim ženinom in zlato nevesto in klicali nanju božji blagoslov. V nedeljo pa iskreno vabljeni, ko začenjamo sveti ADVENTNI ČAS.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk