Oznanila 20. 10. 2013 – 3. 11. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začenjamo zadnji teden oktobra, ko ste še prav posebej vabljeni k rožnovenski pobožnosti. Večinoma bodo svete maše zjutraj. V petek obhajamo praznik Vseh Svetnikov. Radi bomo romali na grobove naših rajnih in jim bomo prinašali cvetje in prižigali sveče. Ne pozabimo zanje moliti in kaj darovati. Sveti maši bosta na sam praznik ob sedmih zjutraj in ob dveh popoldne. Ob 3h bom najprej blagoslovil grobove vaših rajnih nato bodo molitve pri pokopališkem križu. Ob 5h popoldne pa bo molitvena ura v župnijski cerkvi in na koncu blagoslov z Najsvetejšim. Vabljeni v čimvečjem številu. Pri obeh svetih mašah vas iskreno prosim za darove, saj bomo do Božiča na novo ozvočili našo cerkev in bomo ozvočili tudi za vse, ki imajo slušne aparate. Na spomin vseh vernih rajnih bodo tri svete maše. Cerkev iz svoje duhovne zakladnice podeljuje popolni odpustek vsem, ki opravijo sveto spoved, prejmejo sveto obhajilo in molijo po namenu sv. očeta apostolsko vero in oče naš. Zato vabljeni k sv. spovedi v teh prazničnih dneh. Danes gospod Srečko ne more, ker je zadržan. V nedeljo je zahvalna nedelja. Pridimo se zahvaliti za vse darove, ki smo jih v tem letu prejeli; za vse naravne in vse nadnaravne darove. Tudi cerkev naj bo temu primerno okrašena. Spomnite pa se tudi, ko boste prinesli darove k oltarju, kajti moja velika želja je, da bomo cerkev na novo ozvočili do božičnih praznikov in bomo tudi tistim omogočili, da bodo dobro slišali, ki imajo slušne aparate. Žica za slušno zanko je že napeljana. V letu in nekaj mesecih kar sem pri vas pa smo toliko postorili predvsem z vašo pomočjo, zato se bom tudi sam prihodnjo nedeljo Bogu in vam iskreno zahvalil. Danes pa se iskreno zahvaljujem g. Rošer Miroslavu in sinovoma Luku in Blažu, ker so pomagali postaviti nov čebelnjak na mojem rojstnem domu.

Želim vam vsem vse lepo.

Vaš Milan, župnik