Oznanila 2. 9. 2017 – 9. 9. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Čas počitnic se je iztekel, tudi z dopusti ste zaključili. Jutri je novi dan in stem več dolžnosti in odgovornosti. Šolska vrata se odpirajo na stežaj osnovno šolski mladini in srednješolcem. Z veroučno  šolo bomo počakali še en teden, da se uskladijo urniki v šoli in da bova te teden uskladila z gospodom Ravnateljem tudi urnik verouka, da bo v dobro šole, staršem in nam, ki se ukvarjamo tudi z krščansko vzgojo otrok, za katere se bodo tudi letos starši odločili in nam jih zaupali. Zato bom razpored urnika za verouk posredoval prihodnjo nedeljo. Vabim vse starše in veroukarje, da prihodnjo nedeljo ob 11h pridejo k sveti maši, da z božjim blagoslovom začnemo veroučno šolsko leto in naše delo priporočimo Svetemu Duhu, da bi mogli prav vzgajati našo mladino in jo pripravljati na prejem svetih zakramentov. V tem šolskem letu bom zopet pripravljal osmi razred na prejem zakramenta sv. birme in tretji razred na prejem prvega svetega obhajila. Prvi in drugi razred bo letos poučevala gospa katehistinja Vera Kravos Horjak. Prihodnjo nedeljo boste že lahko vpisali prvi razred k verouku po maši. Tudi učbenike bodo pravočasno prejeli in prinesli prispevek nanje. O vsem tem se bomo pogovorili prihodnjo nedeljo. Tudi letos organizira Župnijska Karitas romanje bolnih in ostarelih in tudi župljanov, ki so stari nad 70 let na že tradicionalno romanje. Vsako leto so ta romanja tako lepa in doživeta. Letos bomo romali v Slovenski Lurd v Brestanico-Rajhenburg v nedeljo 16. septembra. Odhod z parkirišča bo ob 12.30h. Sveta maša bo ob 15h z priložnostjo za sveto spoved in bolniško maziljenje. Po dogajanju v cerkvi bomo šli na toplo okrepčilo in se v večernih urah vračali nazaj. Prijave sprejemajo gospa Irena Kos na telefon 031 290 070 in gospa Dobovičnik Marjana na telefon 051 259 543 in gospa Vera Kravos 031 326 170. Prispevek je 8€. Danes iskrena hvala za prvonedeljsko nabirko.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Čas počitnic in dopustov se izteka. Jutri se odpirajo šolska vrata osnovno šolski mladini in srednješolcem. V župniji Dobrna bomo začeli z veroukom naslednji teden, da se urniki uskladijo v šoli .Župnijska Karitas Dobrna tudi letos organizira romanje bolnih in ostarelih in tistih starih nad 70 let. Letos romamo v Slovenski Lurd v Brestanico – Rajhenburg. Romanje bo v nedeljo 16. septembra. Odhod avtobusa bo ob 12.30h s parkirišča na Dobrni. Sveta maša bo ob 15h z priložnostjo za sveto spoved in bolniško maziljenje. Po dogajanju v cerkvi bomo šli na toplo okreščilo in se v večernih urah vrnili nazaj na Dobrno. Tudi iz te župnije lepo vabim na romanje. Prispevek za avtobus in okrepčilo je 8€.

Milan žpk