Oznanila 2. 8. 2015 – 9. 8. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začenjamo zadnji  počitniški in dopustniški mesec. Še imamo čas, da si naberemo novih moči za jesenske dni in nove obveznosti in zadolžitve. To še zlasti velja tudi zame, ko sem na škofovo prošnjo prevzel skrb tudi za brate in sestre na Paškem Kozjaku. Naj vas takoj seznanim še z eno spremembo za našo župnijo. Že od prihodnje nedelje naprej do preklica bosta tukaj v župnijski cerkvi in na podružni druga sveta maša ob 11h. Pri Sv. Joštu pa bom imel sv. mašo zjutraj ob 9h. Tako se strinja večina tistih, ki še obiskujejo sv. mašo. To moramo takoj na začetku rešiti, da ne bo kasneje zmešnjave. Ob sredah in sobotah pa ostane tako, kot je že dogovorjeno in je bilo objavljeno. Res vas spoštovani župljani prosim za razumevanje. Meni  osebno bi prva varianta bolj ustezala, če pa tako želijo naj ostane. Ta teden vas lepo vabim k sv. mašam. V soboto romamo v Prekmurje. Najprej si bomo pod strokovnim vodstvom ogledali starodavni grad na Goričkem. Na tromejo ne bomo šli, je predaleč in slaba cesta pa še hoje je precej. Ob 11h bomo imeli sv. mašo v znameniti Plečnikovi cerkvi v Bogojini. Okoli 13h bo dobro kosilo v Črensovcih. Babičev mlin na Muri je po 14uri zaprt, ker ima novega upravljalca. Vzemimo s seboj veliko dobre volje pa tudi kakšno harmoniko za popestritev dogajanja. Do sedmih zvečer bomo  nazaj, ker imam sv. mašo na Kozjaku ob 19h. Lahko vzamemo s seboj tudi pijačo, kakšen kruh, da se lahko vmes tudi ustavimo. Cena kosila je 8€. V petek obiskujem bolne in ostarele, ker je prvi petek. Danes vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko za tekoče poslovanje župnije. Iskrena hvala za velikodušnost in pomoč. Narava se je prijetno osvežila in zopet se nam obeta nova pošiljka sonca. Naj nas greje tudi božje sonce.

Vaš Milan žpk. 

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Najprej iskren pozdrav vsem, ki prebivate na tej gorski župniji, ki je razdeljena na tri občine. Cerkev Sv. Jošta leži na najvišji točki župnije in je kot mesto na gori, sicer se ne vidi daleč naokrog. Do nje moraš priti, da jo zagledaš. Ko jo zagledaš, kar ne moreš verjeti, da tako visoko stoji tako lepi biser, ki že stoletja pričuje, da so tukaj živeli dobri in plemeniti ljudje, ki so ob sebi želeli imeti Boga in so ga molili, častili, se mu zahvaljevali in se morda z njim tudi kregali, kajti tukaj je narava tudi neizprosna in se morate tudi z njo boriti. Kar se župnije tiče in življenja v njej, se je sedaj v tej župniji nekaj spremenilo. Gospod Anton Krnc, ki je kar 43 let živel z vami in delil z vami vse lepo in tudi hudo, je sedaj odšel na Trstenik v svojo redovno skupnost Salezijancev. Na zemlji je vse časno, nič ni večno. Tukaj smo samo popotniki, čeprav si ljudje gradijo kraljestva na zemlji, ker mislijo, da bodo živeli večno. Tudi čas župnikovanja g. Toneta je tukaj potekel, kakor čas njegovi sestri, čeprav sta se maksimalno žrtvovala za kraj in župnijo. Ni izgledov v prihodnosti, da bi tako majhne župnije imele rednega dušnega pastirja. Duhovnikov zelo primanjkuje, mnogi so rahlega zdravja, stari in tudi izčrpani, zato moramo še tisti, ki smo kolikor toliko zdravi prevzemati skrb za sosednje župnije, da ste bratje in sestre duhovno oskrbovani vsaj v najnujnejšem. Zato si bom prizadeval, da kolikor bo v moji moči se bom angažiral za vašo župnijo, s tem, da ne smem zanemarjati župnije Dobrna. Da bo župnija čimprej na novo zaživela, vabim člane župnijskega pastoralnega sveta, ključarje, gopodarski svet in vse dobre in plemenite župljane obeh spolov na srečanje v sredo po večerni sv. maši v župnišče. Najprej se moramo spoznati in narediti kratkoročni načrt, kje in kako bomo začeli, da stvari postavimo na svoje mesto. Odprt bom za vsako vašo pobudo, samo mora biti uresničljiva. Do zime moramo marsikaj postoriti,da ne bo še vse bolj propadlo. Želim si lepega sodelovanja  z vami in vas vse iskreno pozdravljam.

Milan Strmšek, župnik obeh župnij.