Oznanila 2. 6. 2013 – 9. 6. 2013 Leto ”C”

   DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes bomo na povabilo sedanjega papeža Frančiška od devetih do desetih molili pred Najsvetejšim. Pridružite se nam v čimvečjem številu. Pred sveto mašo bo peti evangelij, molitve in blagoslov na vse štiri strani neba. Prosimo za lepo vreme, za božji blagoslov pri našem delu. Zaključujemo z veroučno šolo za to šolsko leto. Ta teden z gospo Herto piševa spričevala in prihodnjo nedeljo bo pri deseti sveti  zahvalna sveta maša za to šolsko leto in razdelitev spričeval. Iskreno vabljena šolska mladina in starši, da se vsi Bogu zahvalimo za vse milostne trenutke, ko smo doživljali božjo bližino in smo skupaj z veroučenci duhovno rastli. V naslednjem letu se bo potrebno še bolj angažirati, da bomo bolj navzoči pri nedeljski sveti maši. Krščanska vera je občestvena vera, zato jo lažje živimo, če smo med seboj povezani. Posameznik se lahko hitro izgubi. Mislim , da bomo premogli toliko dobre volje, da se bomo enkrat tedensko srečali pri daritveni  mizi naše župnijske cerkve. Stvar je samo v dobri volji in pa v osebni odločitvi. Tudi osebno se bom še bolj angažiral za duhovno rast naše župnije. Če bomo skupaj sodelovali bo šlo še lažje. Za svojo vero smo vsi odgovorni. V sredo imamo dekanijski duhovniki rekolekcijo v Špitaliču, v moji rojstni župniji. Najprej bo sveta maša v tamkajšnji župnijski csrkvi, nato pa bomo nadaljevali na mojem domu. Vzemite si Družino naročniki. Danes se vam iskreno zahvaljujem za prvonedeljsko nabirko. Gospod Roman nam je ta teden pripeljal 1000l kurilnega olja. Prihodnja zima nas ne bo našla nepripravljene. Sedaj je že približno 5000l kurilnega olja za naslednjo kurilno sezono. Bogu hvala in vam dobri ljudje. Želim vam lep in blagoslovljen teden, ki je pred nami.

Vaš Milan, župnik