Oznanila 2. 4. 2023 – 9. 4. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Prve tri dni v Velikem tednu bodo svete maše zjutraj ob 7h. V ponedeljek in torek obiskujem bolne in ostarele. Jezusovo velikonočno skrivnost začenjamo praznovati na SVETO TRIDNEVJE. Na Veliki četrtek bo spomin zadnje večerje in sveta maša ob 19h. Pridite v čimvečjem številu, da se zahvalimo za sveto mašo, za dar duhovništva in prosimo za medsebojno edinost. Kmalu boste spoznali, kaj se pravi biti brez duhovnika. Na veliki petek bomo obhajali obrede: poslušali bomo božjo besedo, molili prošnje, častili Jezusa na križu in prejeli sveto obhajilo. Na Veliko soboto bo ob 7h zjutraj blagoslov ognja in gobe, nato blagoslavljam velikonočna jedila do 15h. Blagoslovi so na OZNANILNI DESKI. Ne prezrite! Velikonočna vigilija bo ob 19h: slavje Luči,božja beseda, obnovitev krstnih obljub in sveta maša. Vstajenjska sveta maša v nedeljo bo ob 6.30h. zahvalna pesem in sveta maša. Druga slovesna sveta maša bo ob 11h. Prosim ministrante in odrasle in cerkveni pevski zbor za pomoč, da bo vse nemoteno potekalo. Prosim pa tudi za velikonočno darovanje. Nabavili bomo kurilno olje za prihodnjo kurilo sezono.

Želim vam blagoslovljen Veliki teden in veselo velikonočno jutro.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Jezusovo velikonočno skrivnost začenjamo obhajati z SVETIM TRIDNEVJEM. Na Veliki četrtek bo spomin zadnje večerje ob 17h. Zahvalili se bomo za sveto mašo, za dar duhovništva in  molili bomo za medsebojno edinost. Kmalu bomo spoznali, kaj se pravi biti brez duhovnika. Na Veliki petek bomo poslušali božjo besedo, molili prošnje za vse potrebe, častili Jezusov križ in se obhajali. Na Veliko soboto bo ob 8h zjutraj blagoslov ognja in gobe, ob 17h bomo obhajali velikonočno vigilijo: slavje Luči, božja beseda, krstno bogoslužje in sveta maša. Potem sledi blagoslov velikonočnih jedel. Vstajenjska sveta maša bo v nedeljo ob 9h. Začnemo pri Božjem grobu, zapojemo zahvalno pesem, prejmemo blagoslov in nadaljujemo z sveto mašo. Priporočam vam tudi velikonočno darovanje. Prosim može in fante za lepo sodelovanje in tudi cerkveni pevski zbor za lepo spremljanje  bogoslužja.

Vsak se naj potrudi in lepo sodeluje.

Milan žpk