Oznanila 2.12. – 9.12.2012 Leto C

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začenjamo sveti adventni čas, ki je zopet za nas ena od priložnosti, da marsikaj lahko pričnemo znova. V duhovnem smislu pa je to čas naše osebne in skupne priprave na srečanje z  Jezusom v sveti božični noči. Kot znamenje zunanje priprave je tudi adventni venček ali drugo zelenje, ki je znamenje življenja in ju bomo obesili na vidno mesto v stanovanju ali na vhodna vrata naših stanovanj. Tudi fantom in možem iz Zavrha se iskreno zahvaljujem za tako lepo pričevanje, ko so naredili adventni venec za na trg pod cerkvijo. Tudi  Karitas naše župnije ponuja lepe venčke in zelenje. Kupite in s tem podprite prizadevanje Karitas, da lahko z zbranimi sredstvi pomaga ljudem v stiski.Tudi del darov, ki ste se jih danes namenili darovati za potrebe župnije bomo namenili Karitas. Zato HVALA za darove.Pred nami je god sv. Miklavža in s tem tudi naše obdarovanje otrok.Do sedaj ste prijavili že 105 otrok in še imate možnost do ponedeljka zvečer.V sredo popoldne ob štirih se bomo podali na pot k sv. Miklavžu.Dobimo se pri župnišču, kjer bo na voljo veliko betlehemskih lučk in si jih bomo lahko prižgali, da nam bodo osvetljevale pot. Vsi iz bljižnje okolice se nam pridružite pri župnišču, ostali pa ob poti k sv. Miklavžu.Ob 17h bo kratek kulturni program nato srečanje z Miklavžem in obdarovanje. Nato prijetno druženje.Tudi na sam god sv. Miklavža bo sv. maša v tej cerkvi ob petih popoldne. Z veseljem vam sporočam, da smo pri sv. Miklavžu vse uredili. Zvon zvoni, ura bije in v računalniku so še druge funkcije predvidene, ki se bodo občasno potrebovale. Za celotno izvedbo del sem plačal 5500€ z tri letno garancijo. V torek bomo še uredili zvonjenje in bitje ure v župnijskem zvoniku. V soboto lepo vabljeni k prazničnima sv. mašama.Danes gospod Srečko spoveduje pri obeh sv. mašah.Reden verouk je za vse skupine. Otroški pevski zbor ima pevske vaje v nedeljo zjutraj ob devetih. Pa vsi prijavljeni res pridite.Adventni čas je čas prižiganja luči v naših srcih. Prižigajmo jih z dobrimi deli. 

Milan  vaš župnik

Oznanila