Oznanila 2. 12. 2017 – 9. 12. 2018 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes obhajamo prvo adventno nedeljo in na adventnem vencu smo prižgali prvo svečo. Prehodili bomo adventni čas, ki je v bistvu zelo kratek, vendar pa za nas kristjane tako pomemben, saj pričakujemo srečanje z Novorojenim Odrešenikom. Da ne bo svetlo samo na zunaj, poskrbimo, da bo luč zasvetila tudi v naših srcih, v naših domovih. V adventni čas spadata dva praznika, ki nas še posebej nagovorita. Sveti Miklavž nas spodbuja k dobrodelnosti, da bi videli ljudi v stiski in jim radi pomagali. Praznik Brezmadežne pa nas vabi k čistosti naših misli, besed in dejanj, da bomo tudi mi sposobni sprejeti Jezusa in bo mogel v nas tudi ostati. Do jutri zvečer še sprejamam naročila za obdarovanje otrok. Srečanje z Miklavžem bo v sredo ob 16.30h v cerkvi Sv. Miklavža. Iz pred župnišča bomo odšli ob 16h. Pridružite se nam ob poti. Po srečanju bo  sledil topel čaj in kuhano vino s pecivom. Prosim, da pridne roke vse to pripravite. V petek obiskujem bolne in ostarele. Danes še lahko dobite naročniki Ognjišče za december. Tudi adventni venčki in drugo zelenje je na voljo po zmerni ceni. Od velikodušnih darov, ki ste jih danes namenili ob prvi nedelji, bomo nekaj namenili župnijski karitas Dobrna in nekaj škofijski karitas. Iskrena hvala. Reden verouk je za vse skupine. Za ta teden sem napisal že sam oznanila. Klemenu Žužeku iskrana hvala za pomoč , ko sam nisem mogel pisati. Pratika in družinski koledar sta na voljo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

          Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Stopili smo v Sveti adventni čas. Tri tedne se bo pripravljali na srečanje z Novorojenim Odrešenikom v sveti božični noči. Značilen za ta čas je adventni venec. Vsako nedeljo bomo prižgali eno svečo. Potrudimo se, da ne bo svetlo le na zunaj pač pa naj zasije luč v naših srcih v naših domovih. Naj bo več luči v naših medsebojnih odnosih. V adventni čas spadata dva praznika, ki nas še prav posebej nagovarjata. Sveti Miklavž nas spodbuja k dobrodelnosti, da bi videli ljudi v stiski in bi jim radi pomagali. Praznik Brezmadežne pa nas vabi k čistosti naših misli, besed in dejanj, da bomo tudi mi sposobni sprejeti Jezusa in bo mogel v nas tudi ostati. Na praznik Brezmadežne, to je v soboto bo sveta maša ob 10h dopoldne in nato bo srečanje z Miklavžem. V koliko še niste uredili, še lahko vse uredite pri gospe Jelki Rek. Ognjišče za mesec december lahko dobite naročniki in tudi družinsko pratiko in tudi družinski koledar.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

          Vaš Milan žpk