Oznanila 2. 10. 2022 – 9. 10. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Nadaljujemo z rednimi veroučnimi srečanji. Večinoma so učenci poravnali stroške za učbenike in ogrevanje. Iskreno se vam starši zahvaljujem. Začenjamo mesec oktober in stem imamo tudi večjo priložnost za molitev rožnega venca in češčenje Matere božje. Naj nam ne bo pretežko vzeti v roke rožni venec in moliti desetke rožnega venca. Imam kar nekaj rožnih vencev in jih lahko dobite. Naprošam pevce in pevke, da bi začeli z pevskimi vajami. Uskladiti moramo termin in naprositi gospoda Simona za nadalnje vodenje zbora. Vendar brez zasedbe glasov ne bo šlo. V petek zvečer ob 18h začenjamo poskusno tudi z otroškim pevskim zborom. Zelo si prizadevata gospa Tatjana Bočovnik in gospa Marija Preložnik iz Nove Cerkve, ki bo zbor vodila. Zato  starši omogočite otrokom, ki imajo veselje do petja, da pridejo na pevske vaje in jih pri tem spodbujajte. Poleg tega v nedeljo 16. oktobra tudi potrjujemo člane ŽPS, ki smo jih pred Korono že izbirali. Potrjeni bodo za dobo  štirih let do leta 2026, ko bo potrjevanje novih članov in članic. Ni daleč čas, ko boste lajki morali prevzeti vodenje župnij, ker duhovnikov ni in nas bo še manj. Če boste hoteli, da bo versko življenje teklo naprej, boste primorani prevzeti to odgovornost. Kar razmislimo o tem. Danes se vam skreno zahvaljujem za nedeljsko nabirko.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. V soboto je tudi poročna sveta maša. Letos je to že tretja poroka na Kozjaku in imeli smo sedem svetih krstov, zelo spodbudno. Zadnjo nedeljo v oktobru bo našo župnijo obiskal celjski škof dr. Maksimilijan. Somaševala bova ob 10h dopoldne. Po sv. maši se bo sračal s člani ŽPS, ključarji in Gospodarskim svetom. Imeli bomo potem skupno kosilo  v mežnariji. Hrano bomo naročili preko Keteringa na Frankolovem. Za dobro kapljico bom poskrbel jaz. V soboto ob 17h lepo prosim za sestanek vseh  odgovornih, da se o vsem podrobno pogovorimo in dogovorimo. Obenem se bomo tudi dogovorili za potrditev novih – starih članov ŽPS, ključarjev in GS. Zato prosim go. Ano, da vse  obvestite. Potrjevanje bo 16. oktobra. Tega dne bo v Vojniku posvetitev treh stalnih dijakonov za celjsko škofijo. Veliko stvari se moramo pogovoriti. Nihče naj ne manjka na sestanku.

Milan žpk