Oznanila 2. 10. 2016 – 9. 10. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam, še zlasti iskreno vabljeni na prvi četrtek, prvi petek in prvo soboto. Prosim, da se pred mašo redno moli rožni venec, po maši pa bomo molili litanije Matere božje in molitev k Sv. Jožefu za srečno zadnjo uro in za milostno sodbo božjo. Že v nedeljo sem poročal, da Župnijska Karitas Dobrna v nedeljo organizira romanje k Materi božji na Prihovo. Odhod avtobusa iz parkirišča na Dobri bo ob 14h. Ob 15h bo sledila sv. maša, med mašo bo sledilo bolniško maziljenje, kdor bo želel, po maši pa najprej druženje v župnijski dvorani, nato pa gremo na pogostitev v restavracijo Emavs v Slovensko Bistrico. Upam, da se starejši lepo prijavljate, da bo poln avtobus. V soboto, 22. oktobra pa še župnija roma na Brezje k Materi božji. Zato se tudi lahko že prijavljate. Potem bomo šli na kosilo v gostišče Trebušnik v Žirovnico. Mnogi še nikjer niste bili letos pa je prav, da si vzamete čas in združimo prijetno z koristnim. Vožnja z kosilom bo stala okoli 15€. Danes vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko in se za vsak dar iskreno zahvaljujem. Verouk teče po ustaljenem ritmu. Družino si vzemite naročniki. Za čiščenje in krašenje žup. cerkve prevzamite skrb župljani iz Vinske gorice, vam iz Pristove pa iskrena hvala za skrb v mesecu septembru.

ČE ROŽNI VENC BOŠ MOLIL RAD, DOBIL BOŠ MILOST VSAKIKRAT. MARIJA TE LJUBILA BO, SPROSILA SVETO TI NEBO.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Priprave za obnovo Jožefovega oltarja so v teku. Za posek lesa v župnijskem gozdu sem prejel opravičilo in sem dobil zagotovilo, da dobimo denar za posekan les. Če se to ne bo zgodilo v roku 14h dni, bomo ukrepali naprej.

ČE ROŽNI VENC BOŠ MOLIL RAD, DOBIL BOŠ MILOST VSAKIKRAT.MARIJA TE LJUBILA BO, SPROSILA SVETO TI NEBO.

Milan žpk