Oznanila 19. 7. 2020 – 26. 7. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo  vabljeni k svetim mašam. Pazimo na umivanje rok, razkuževanje in nošenje mask v zaprtem prostoru. Danes se Bogu zahvalimo za sveto mašo ali evharistijo, ki se vsak dan vrši v naši cerkvi, kar ni samo po sebi umevno. Po enajsti sveti maši in po večerni bomo prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Vabljeni v večjem številu. V soboto 11. julija nam je strela naredila veliko škode. Sedaj gremo v popolno obnovo strelovoda. Delo bo izvedlo podjetje HERMI – Varni strelovodi. To moramo končno rešiti, da bomo vsaj kolikor toliko varni. Popolne varnosti gotovo ne bo. Prihodnjo nedeljo bosta v župnijski cerkvi dve sveti maši, kakor je na OZNANILIH zaradi lepe nedelje na Kozjaku. Zato pa bo v ta namen v soboto zvečer nedeljska sv. maša, za tiste, ki se v nedeljo ne boste mogli udeležiti svete maše. Je pa tudi v nedeljo Krištofova nedelja in bomo po obeh sv. mašah blagoslovili tudi naša prevozna sredstva. Pripeljite jih čimbližje za blagoslov.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni. Prihodnjo nedeljo obhajamo JOŠTOVO in Krištofovo nedeljo. Oba praznika bomo združili. Slovesna sveta maša bo ob 10h dopoldne brez procesije z ljudskim petjem, zato prosim za lepo sodelovanje vseh pevcev in pevk in seveda g. organista. Letos je pač tako in tako tudi sprejmimo. Lepo vam priporočim tudi praznično nabirko. Po maši bomo izpostavili Najsvetejše in prejeli blagoslov. Po končani slovesnosti v cerkvi se bomo družili ali ob cerkvi ali v mežnariji ob dobri kapljici in dobrotah, ki jih bodo pripravile pridne roke. Tudi ob druženju ravnajmo odgovorno.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk