Oznanila 19. 7. 2015 – 26. 7. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. Danes je sv. maša tudi pri sv. Miklavžu. Po maši bomo izpostavili Najsvetejše in prejeli blagoslov. V nedeljo je Krištofova nedelja; molili bomo za srečno vožnjo in po obeh sv. mašah blagoslovili vaša prevozna sredstva. Pripeljite se čimbližje, da jih bom lahko blagoslovil. V nedeljo je tudi nova maša v Galiciji in lepa nedelja pri sv. Joštu na Kozjaku in slovo dolgoletnega župnika na Kozjaku g. Antona Krnca. Sedaj se bo začelo novo obdobje na Kozjaku. Župnija bo od prvega avgusta oskrbovana s strani župnije Dobrna. Dokler bom zmogel, se bom z veseljem žrtvoval tudi za to župnijo, saj vemo, kako veliko je pomanjkanje duhovnikov in tisti, ki smo še zdravi in pri močeh bomo poskrbeli za brate in sestre, da ne bodo prikrajšani v duhovni oskrbi. Za materijalno plat župnije bodo morali poskrbeti farani sami. Vendar dokler bo gospod na župniji, sam ne bom ničesar prevzemal. S prvim avgustom se mora posloviti. Če se bova oba držala reda in cerkvenih predpisov, bom v nedeljo 2. avgusta prvič maševal kot novi župnik tudi na Kozjaku in to ob 11.30h. Zato bo tukaj druga sv. maša ob nedeljah ob 9.30h. Sprejmimo to novost z ljubeznijo in razumevanjem. Ob večjih praznikih pa bom dobil pomoč. V soboto 8.avgusta organiziramo romanje v Prekmurje. V Bogojini; Plečnikovi cerkvi bomo imeli sv. mašo, si ogledali največji grad v Sloveniji, Grad ki ima 365 sob. Nato bomo šli proti Črensovcem, tam bomo imeli kosilo. Nato bomo si šli ogledati mlin na Muri in lahko tudi kupili raznovrstno moko. Vse ostalo boste izvedeli prihodnjo nedeljo. Čimprej se prijavite. Družino si vzemite naročniki.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan, žpk.