Oznanila 19. 4. 2015 – 26. 4. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Po jutranji sv. maši sledi sestanek staršev letošnjih prvoobhajancev. Ob 10h lepo vabljeni k sv. Miklavžu. Ob 15h prisrčno vabljeni na ogled veseloigre >Mož, ki si ne upa<. To je moj poklon vam dragi župljani ob mojem rojstnem dnevu. Po prireditvi se bomo še zadržali ob koščku kruha in kozarcu vina. Če bo v dvorani premalo stolov, jih bomo še prinesli. Napolnite dvorano tako, kot se spodobi. V četrtek po večerni sv. maši sklicujem sestanek ŽPS v novi sestavi. Izročiti vam moram škofovo potrdilo o vašem imenovanju, ker v nedeljo za to ne bo časa, ker imamo po deseti sv. maši še zasaditev dveh potomk najstarejše trte na svetu z pogostitvijo. Organiziramo tudi avtobus na posvečenje novega mariborskega nadškofa mag. Alojzijja Cvikla, ki bo v mariborski stolnici ob 15h. Zato moramo iz Dobrne oditi vsaj ob 13.15h, da bomo lahko v stolnici spremljali dogajanje. Mnogi še nikoli niste videli posvetitve škofa zato vam iskreno priporočim ta ogled, saj je naš sosed, na Dobrno je hodil v šolo; še živijo njegovi učitelji, ki ga imajo v lepem spominu. V bistvu je rešil mariborsko škofijo pred ukinitvijo, zato je prav, da prevzame njeno krmilo. Tisti, ki boste šli na posvetitev, vam na Dobrni seveda ni potrebno k sveti maši, da imate pravočasno kosilo in da ste ob 13h na parkirišču. Prispevek za prevoz bomo pobrali na avtobusu. Če bo pri Krošlovih v Kraberku prosto, se bomo nazaj grede ustavili na en kozarček. Odločite se v nedeljo za Maribor in napolnite avtobus. Reden verouk je za vse skupine. Družino si vzemite naročniki. Jutri začnejo z prenovo kopalnice in sanitarij v župnišču.

Želim vam veliko dobre volje in božjega blagoslova.

Vaš Milan žpk