Oznanila 26. 3. 2023 – 2. 4. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Z veseljem prihajajte k svetim mašam in k molitvi sv. križevega pota. Stopamo v cvetni teden in s tem v neposredno bližino Velike noči. Od danes do cvetne nedelje lahko vzamete oljčne vejice. Mnogi si butaric ne boste delali, imeli pa boste zelenje v rokah in Jezusa spremljali na njegovi poti v trpljenje in poveličanje. Na cvetno nedeljo bo gospod Srečko na voljo za sveto spoved, kdor bo želel. Slovesen blagoslov in sveta maša bo ob 10.30h na južni strani cerkve, če bo lepo vreme,sicer se bo vse odvijalo v cerkvi v primeru slabega vremena. Šolsko mladino vabim, da naredijo velike snope in bodo sodelovali pri sveti maši. Tudi Fante iz Zavrha prosim, da župnijo razveselijo z mogočno butaro. Šolska mladina ta teden opravi sveto spoved, ker v Velikem tednu ne bo verouka. Bolne in ostarele bom obiskal v ponedeljek in torek Velikega tedna in jim prinesel sveto obhajilo. Bralce in bralke lepo prosiva z g. Andrejem v petek na kratek sestanek, da si razdelimo branje božje besede. Pridite zanesljivo. Danes se v čimvečjem številu udeležimo molitev pri Sv. Miklavžu ob 16h, nato ostanite na druženju.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Radi se udeležujte postnih svetih maš. Ta teden stopamo v cvetni teden in s tem v neposredno bližino Jezusovega odhoda v trpljenje in poveličanje. Lahko vzamete oljčne vejice, da boste imeli zelenje v rokah, ko bo slovesnost cvetne nedelje ob 10h vodil gospod Srečko. Zaželjene so večje butarice. Lepo se pripravite tudi na branje Pasijona, ki poroča o trpljenju našega gospoda Jezusa Kristusa. Tudi cerkev lepo počistite. Če bo kdo želel opraviti sveto spoved, bo g. Srečko na voljo pred slovesnostjo. Pridite pravočasno. Za Veliki Teden boste seznanjeni v nedeljo. Če bi se želel kdo od starejših in bolnih srečati z menoj za praznike in da mu prinesem sveto obhajilo, sem na voljo v sredo Velikega tedna cel dan. Samo sporočiti mi morate, saj je moja mobitelna številka na Oznanilih.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk