Oznanila 19. 2. 2023 – 26. 2. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Po adventu in božični dobi smo obhajali čas sedmih navadnih nedelj. S pepelnično sredo začenjamo novi MOČNI čas, ki bo trajal 40 dni, ko se bomo pripravljali na največji krščanski praznik VELIKO NOČ. Jezus je ta  čas preživel v puščavi in kakor vemo iz poročil je doživljal velike preizkušnje in napadal ga je hudi duh, ki  ga je hotel odvrniti od njegovega odrešenjskega poslanstva. Uspešno se mu je upiral in ga je tudi premagal. Tudi kristjani obhajamo 40 dni kot pripravo na praznovanje Jezusove zmage nad smrtjo in trpljenjem. Pri tem lahko uporabljamo naravna in nadnaravna sredstva, da bi bil to čas milosti, da bomo mogli skupaj z Kristusom tudi sami praznovati zmago nad grehom in smrtjo. Dobra dela in post so naravna sredstva, da se odpovedujemo preobilju v prid najbolj potrebnim-Ukrajina, potres v Turčiji, lačni v Afriki in drugod po svetu, kjer delujejo naši misijonarji in mnogi, ki živijo pri nas na pragu revščine. Pomagajmo jim. Obenem pa ne zanemarjajmo molitve, zakramentalnega življenja. Radi se udeležujmo sv. križevega pota, svete maše, prejemajmo sveto obhajilo. V sredo je strogi post in udeležite se obreda pepeljenja med sveto mašo. Šolska mladina ima redna veroučna srečanja.

Želim vsem blagoslovljeni postni čas.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Po adventu in božični dobi smo obhajali čas sedmih navadnih nedelj. S pepelnično sredo začenjamo novi MOČNI čas, ki bo trajal 40dni, ko se bomo pripravljali na največji krščanski praznik VELIKO NOČ. Jezus  je ta čas preživel v puščavi in kakor vemo iz poročil je doživljal velike preizkušnje in napadal ga je hudi duh, ki ga je hotel odvrniti od njegovega odrešenjskega poslanstva. Uspešno se mu je upiral in ga tudi premagal. Tudi kristjani obhajamo 40 dni kot pripravo na praznovanje Jezusove zmage nad smrtjo in trpljenjem. Pri tem lahko uporabljamo naravna in nadnaravna sredstva, da bi bil to čas milosti, da bomo mogli skupaj s Kristusom tudi sami praznovati zmago nad grehom in smrtjo. Dobra dela in post so naravna sredstva, da se odpovedujemo preobilju v prid najbolj potrebnim – Ukrajina, potres v Turčiji, lačni v Afriki in drugod po svetu, kjer delujejo naši misijonarji in mnogi, ki pri nas živijo na pragu revščine. Pomagajmo jim. Obenem pa ne zanemarjajmo molitve, zakramentalnega življenja. Radi se udeležujmo svete maše, pristopajmo k zakramentu svete spovedi in prejemajmo sveto obhajilo. V sredo je strogi post in udeležite se obreda pepeljenja med sveto mašo.

Želim vsem blagoslovljeni postni čas.

Milan žpk