Oznanila 19. 12. 2021 – 26. 12. 2021 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim adventnim svetim mašam. Na adventnem vencu smo prižgali vse štiri sveče. Do svetega večera še nadaljujemo z devetdnevnico v čast Novorojenemu Detetu. Iz petka na soboto bo polnočnica. Lepo vabljeni in lepo sodelujmo z ljudskim petjem. Na sam Božični dan bosta sveti maši ob osmih in desetih dopoldne. Pri deseti sv. maši bo prepeval možki zbor in po maši bo zapel še nekaj prazničnih pesmi. Lepo vabljeni k svetim mašam. Prosim za praznične darove. V nedeljo je praznik Sv. Štefana, nedelja pa je posvečana sveti nazareški družini, zato družine z otroki lepo vabljene k blagoslovu pri obeh svetih mašah. Lahko boste prejeli blagoslovljeno vodo in sol. Danes imate priložnost za sveto spoved. Šolska mladina bo opravila spoved v tem tednu. Starejše in bolne, ki jih nisem obiskal za prvi petek bom obiskal jutri in v torek in obenem opravil družinski blagoslov. Glede družinskega blagoslova bom sporočil prihodnjo nedeljo. Danes pri svetih mašah lahko dobite adventne lučke. Ogenj so nam posredovali iz Betlehema.

V miru in veselju pričakajmo božične praznike.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Še nekaj dni nas loči od praznovanja praznika Božjega rojstva. Jaslice bodo še povečale praznično vzdušje. V petek zvečer ob 21h bo sveta maša v čast božjemu rojstvu, na sam praznični dan pa bo sveta maša ob 15h. Potrudimo se za lepo sodelovanje z ljudskim petjem. V nedeljo praznujemo god Sv. Štefana, nedelja pa je posvečena sveti nazareški družini. Blagoslovili bomo vodo in sol in sledil bo blagoslov družin in otrok. Molili bomo tudi za domovino Slovenijo, saj praznujemo dan samostojnosti. V prazničnih dneh darujte tudi za potrebe župnije.

V miru in veselju pričakajmo praznike.

Milan žpk