Oznanila 18. 9. 2016 – 25. 9. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Začeli smo z veroučnim letom. Šolska mladina je opravila sveto spoved, razdelil sem jim učbenike in delovne zvezke. Če kateri učenec še nima, ker ga ni bilo na srečanje, ga učbenik in delovni zvezek še čakata. Prosim, da ta teden poravnajo in prosim za prostovoljni prispevek l0€ za ogrevanje na družino veroučencev. V četrtek ima skupina iz 5. razreda, ki niso vključeni v pevski zbor veroučno srečanje takoj po četrti uri, ko končajo pouk, ostali iz 5. razreda pa imajo srečanje sedmo uro. Mogoče se bo našla tekom leta boljša rešitev, da bodo imeli skupaj verouk. Zaenkrat pa naj bo tako. Še lepo vabim k vpisu za verouk še koga iz nižjega razreda. Po razgovoru na škofiji smo sklenili, da sveta birma tudi v naprej bo vsako leto in kakor do sedaj učenci in učenke iz osmega razreda. Tako bo sveta birma prihodnje leto 11. junija na praznik svete trojice. Prosim starše, da se radi udeležujete sv. maš ob nedeljah in dajete otrokom lep zgled. Prihodnja nedelja je Slomškova nedelja in ekumenski dan. Osrednja slovesnost na slovenski ravni bo potekala v Mariboru v novi cerkvi v Košakih pri Mariboru. Duhovniki in verniki smo  vabljeni na to slavje. Danes pa bo ob 17h v žup. cerkvi v Vojniku Oratorij v čast bl. Antonu Martinu Slomšku. Sodelujejo cerkveni pevski zbori iz celjske škofije. Če vam je le mogoče, se udeležie tega koncerta. Ob 16h pa nas ljudske pevke vabijo na koncert v kulturni dom na Dobrni. Družino si vzemite naročniki.

Želim vam vse lepo.

Vaš Milan žpk

 

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. V nedeljo je Slomškova nedelja in ekumenski dan. Orednja prireditev na slovenski ravni bo v Mariboru v novi cerkvi v Košakih pri Mariboru. Duhovniki in verniki iz cele Metropolije smo lepo vabljeni na to slovesnost, ki se bo pričela ob 15h. Danes pa bo ob 17h v žup. cerkvi v Vojniku Oratorij v čast bl. Antomu Martinu Slomšku. Sodelujejo cerkveni pevski zbori župnij celjske škofije. Če vam je le mogoče, se udeležite tega koncerta.

Želim vam lep in blagoslovljen teden.

Milan žpk