Oznanila 18. 6. 2023 – 25. 6. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Pester teden smo preživeli in vse se je lepo izteklo. Ta teden pa lepo vabljeni k naročenim sv. mašam in k molitvi za zdravo vreme, za dobro letino, za blagoslov pri našem delu in da bi nam bilo vreme bolj naklonjeno, da bo trta lahko odcvetela in da bi čebelice imele kaj hrane. Ves cvetni prah in nektar jim dež sproti izpira. Ne vemo, kako bo letos z medom. Cela Evropa se topi v soncu, pri nas pa je še kar naprej aprilsko vreme. Tudi razvoj polščin močno zaostaaja. Vendar za obupati ni. Morda se bo tudi pri nas vreme stabiliziralo. Zato pa molimo v ta namen. Ta teden se začne  že dan krajšati. Šolska mladina začenja ta teden z počitnicami in kmalu se bo začel čas dopustov. Delo na naših orglah lepo napreduje, vendar še malo potrpimo. Toliko napak se je odkrilo in mojster bi rad naredil vse brezhibno. Prvi obrok sem že poravnal, ostalo pa bo na koncu poravnano.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Iskreno vam priporočam molitev za zdravo vremo, za dobro letino, za blagoslov pri našem delu in da bi nam bilo vreme bolj naklonjeno, da bo trta lahko odcvetela in da bi čebelice imele kaj paše. Ves cvetni prah in nektar jim dež sproti izpira in tako se dogaja že celo pomlad. Ne vemo, kako bo letos z medom. Cela Evropa se topi v soncu, pri nas je pa še kar naprej aprilsko vreme. Tudi razvoj polščin močno zaostaja. Marda se bo tudi pri nas vreme stabiliziralo. Zato pa molimo v ta namen.

Milan žpk