Oznanila 18. 5. 2014 – 25. 5. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ves teden se pripravljamo z devetdnevnico na prejem zakramenta sv. birme. Če je  le mogoče si vzemite starši in botri čas in radi prihajajte z birmanci k večerni sv. maši. V sredo bo prišel med nas birmovalec  generalni vikar mariborske nadškofije gospod Janez Lesnika in se bo srečal z veroučenci in zlasti z birmanci in prvoobhajanci. Prosil me je, naj vas obvestim, da ste vsi zbrani v župnijski cerkvi ob 18.15h. Z vami bo imel kratek razgovor, ki se bo nadaljeval z sveto mašo, ki jo bo vodil. Zato bodite točni, da pravočasno začnemo. Starši  skupaj s starši prvoobhajancev očistite cerkev in jo daste temu primerno okrasiti. Rože bodo zdržale tudi za prvo sveto obhajilo, da ne bo dvojnih stroškov. V petek ob 18h je spoved za starše birmancev in prvoobhajancev in za botre in jaz bom spovedal birmance v veroučni učilnici. V petek po večerni sv. maši prejmete birmanski listek in tudi dar za birmo, ki ste ga starši naročili za svoje sinove in hčere. V soboto bodite starši, botri in birmanci ob 9h pred župniščem, da večino fotografiranja že opravimo pred sv. mašo, da se ne bo po slovesnosti v cerkvi predolgo zavlekla. Gospod Klemen Langus uradni fotograf bo tukaj pravočasno. Gospod Čulk pa bo vse snemal med sv. mašo. Prosim ne nasedajte vsiljivim fotografom in ne kupujte kiča, ki ga vsiljujejo na stojnicah. Ne mečite denarja po nepotrebnem vstran. Birmanec pozdravi birmovalca pred sv. mašo in domači župnik. Po slovesnosti pa sledi zahvala obema s strani staršev in birmancev. Reden verouk je za vse skupine.

Vse lepo želim.

Milan, žpk