Oznanila 18. 12. 2022 – 25. 12. 2022 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Prižgali smo četrto svečko na adventnem venčku, uradno smo prižgali luči po Dobrni, prejeli smo Luč iz Betlehema in danes lahko dobite betlehemske lučke tukaj v cerkvi. Še nekaj dni nas loči od praznovanja božjega rojstva. Lepo število jaslic krasi okolico cerkve in tudi v cerkvi jih bomo ta teden postavili. Pripravljamo se na polnočno sveto mašo. Na Kozjaku bo ob 21h, tukaj pa ob polnoči. Lepo vabljeni od blizu in daleč. Na sam praznik Božjega rojstva bo slovesna sveta maša ob 10h dopoldne. Prepeval bo moški pevski zbor in po maši nam bo pripravil še lep božično novoletni koncert. Ob 15h pa bomo imeli družinsko sveto mašo; prepeval bo otroški cerkveni pevski zbor in po evangeliju bodo otroci zaigrali lep prizor iz evangelija. Otroci in starši lepo vabljeni k sveti maši in k blagoslovu. Iskreno vam tudi priporočim praznično nabirko.

V prijetnem duhovnem vzdušju pričakujmo  praznik božjega rojstva.

Milan vaš žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Prižgali smo četrto svečko na adventnem vencu, prejeli smo Luč iz Betlehema in danes lahko prejmete tudi betlehemsko lučko. Cena je 2.50€. Sedaj se pripravljamo na praznovanje Božjega rojstva. V soboto je SVETI VEČER. Sveta maša bo ob 21h. Vabim k lepemu sodelovanju, saj bomo prepevali ljudske pesmi in če bomo vsi navzoči sodelovali, bo lepo doživetje. Priporočim vam tudi praznično nabirko. Na sam praznik bo sveta maša ob 10h dopoldne. Maševal bo gospod Tone Hribernik – salezijanec iz Celja. Omogočili mu boste prevoz iz Dobrne na Kozjak in nazaj in poskrbeli tudi za kosilo. Obiščite sv. maše v čimvečjem številu. Lahko dobite tudi Marijanski koledar, pratiko, Knjigo o Kozjaku in navaden stenski koledar. Danes je tudi priložnost za sveto spoved.

V veselju se pripravljajmo na praznik božjega rojstva.

Milan žpk