Oznanila 18. 12. 2016 – 25. 12. 2016 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes ob 16h lepo vabljeni na svečano otvoritev razstave jaslic na prostem in s tem dogodkom stopamo v četrti adventni teden, ki se bo iztekel v slovesno obhajanje praznika rojstva Božjega Sina. Ves teden imamo priložnost, da se duhovno pripravimo na slavno rojstvo. Ne skrbimo toliko za to, kako bodo obložene mize za sveti večer in Božič, pač pa na to, ali bodo naša srca pripravljena sprejeti neskončni dar Boga samega. Poskrbel bom tudi za ostarele in bolne brate in sestre v župniji, zato jih bom obiskal v ponedeljek in torek in jim bom prinesel sv. obhajilo na dom. Šolska mladina bo tudi opravila sv. spoved vkolikor je še ni. V četrtek in petek ne bo verouka. V soboto je SVETI VEČER. Iskreno vabljeni k POLNOČNI SV.MAŠI. Ne  ostanite doma, ampak se nam pridružite in skupaj kot ena družina praznujmo v prijetni duhovni ubranosti brez pokanja petard. Na sam SVETI DAN bo tudi zjutraj ob 7h sveta maša za tiste, ki vas ne bo k polnočnici. Bo pa slovesno ob 10h, ko bo prepeval zbor mož in fantov in nam bo priredil po maši še božično novoletni koncert. Napolnimo župnijsko cerkev, kakor ob polnoči. Pri sv. mašam vam iskreno priporočim praznično nabirko. Nabavili smo 4000l kurilnega olja, da nas ne bo zeblo, ko bo pritisnila zima. Naročajte se na verski tisk. Tudi letos in prihodnje leto bi se rad srečal z vami župljani ob božično novoletnem blagoslovu.

Več o tem pri prihodnjih oznanilih.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Pred nami je ves četrti adventni teden, ki se bo iztekel v slovesno obhajanje praznika rojstva BOŽJEGA SINA. Imamo priložnost, da se duhovno pripravimo na slavno rojstvo. Ne skrbimo toliko za to, kako bodo obložene mize na sveti večer in Božič, pač pa na to, ali bodo naša srca pripravljena sprejeti neskončni dar Boga, ki prihaja med nas v podobi otroka. Če imate bolne in ostarele doma, me povabite, da jih pridem obiskati in jim bom prinesel sv. obhajilo. Sredo imam rezervirano na župnijo Kozjak, vendar pokličite pred sredo. V soboto je SVETI VEČER. Lepo se bomo pripravili na slovesno sv. mašo, ki bo ob 22h. Pridite od blizu in daleč in lepo praznujmo brez pokanja petard. Po maši se boste okrepili z dobro kapljico. Na sam BOŽIČ bo  sveta maša popoldne ob 15h. Pri obeh sv. mašah vam iskreno priporočim nabirko za obnovo Jožefovega oltarja in notranjosti cerkve. Za vsak dar iskrena hvala. Naročajte se na verski tisk.

Želim vam lepo pričakovanje praznika Božjega rojstva.

Milan žpk