Oznanila 18. 10. 2020 – 25. 10. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Zaradi vse večjega širjenja Koronavirusa smo zopet tam kot spomladi. Upajmo, da ukrepi ne bodo  tako dolgo trajali. Vse svete maše z ljudstvom so do nadaljnega ukinjene, tudi delitev svetih zakramentov. Pogrebi se bodo opravljali samo pri vežici ob navzočnosti najožjih družinskih članov do 10 oseb. Na praznik VSEH SVETNIKOV bo blagoslov grobov potekal brez navzočnosti svojcev. Vse skupne molitve odpadejo. Verouk do nadaljnega odpade. Na daljavo preko spleta jim ne bom ničesar pošiljal. Priporočam vam molitev, da ta virus čimprej izgine in da ostanemo zdravi in med seboj povezani. Vsak dan bom maševal  po vaših namenih in bom v duhu povezan z vami in vašimi rajnimi. Vi pa doma molite v ta namen. Molimo tudi eden za drugega. Naj bo molitev kot nevidna nitka, ki nas povezuje v duhovno bratstvo. Ostanimo zdrav. V nedeljo prehajamo na sončni ali zimski čas. Eno uro bo daljša noč.

Želim vam dober spanec.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Zaradi vse večjega širjenja Koronavirusa smo zopet tam kot smo se znašli spomladi. Upajmo, da ukrepi ne bodo predolgo trajali. Vse svete maše z ljudstvom so do nadaljnega ukinjene, tudi delitev svetih zakramentov. Pogrebi se bodo vršili samo pri vežici ob navzočnosti najožjih družinskih članov do 10 oseb. Na PRAZNIK VSEH SVETNIKOV bo blagoslov grobov potekal brez navzočnosti svojcev. Vse skupne molitve na ta dan odpadejo. Priporočam vam molitev, da virus čimprej izgine in da ostanemo zdravi in med seboj povezani. Na Dobrni bom vsak dan maševal za rajne obeh župnij in bom v duhu povezan z rajnimi in z  vami. Vi pa doma molite v ta namen. Molimo pa tudi eden za drugega. Naj mo molitev kot nevidna nitka, ki nas povezuje v duhovno bratstvo. Ostanimo zdravi. V nedeljo prehajamo na sončni ali zimski čas. Eno uro bo daljša noč.

Želim vam dober spanec.

Milan žpk