Oznanila 18. 1. 2015 – 25. 1. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V tem tednu bom zaključil z družinskimi blagoslovi. Jutri popoldne bom še obiskal nekatere družine v naselju Dobrna. V torek dopoldne bom obiskal  še družine v zdraviliškem bloku in okoliške družine in posameznike. V sredo in četrtek pa še župljane iz Brdc in Strmeca nad Dobrno. Rad bi videl, kje vse  živite moji župljani. Cenim vas in spoštujem. Reden verouk je za vse skupine, razen prvega razreda in petega razreda. Ta teden obhajamo molitveno osmino za edinost kristjanov. Pripravljena je božja beseda in kratko razmišljanje za  vsak dan. Če vam je mogoče, udeležujte se teh srečanj. Molili bomo tudi za strpnost med različnimi verami  in ideologijami, ki povzročajo veliko trpljenja med ljudmi in ljudi razdvajajo. Različne vere so kakor zdravilne rastline, ki rastejo na vrtu in če se prav med seboj povezujejo imajo zdravilni učinek za vse. Nestrpnost in izključevanje je zelo nevarno. To najbolj sejejo med nami različne medijske hiše, ki si v imenu svobode govora vse dovolijo. Največkrat žalijo verska čustva med ljudmi in žalijo tisto, kar je najbolj sveto ljudem. Prav je, da se bratje muslimani tako zoper stavijo, kristjani pa smo kar tiho, ker nimamo svoje hrbtenice, ker so nam jo v preteklosti poškodovali in nas naredili za drugorazredne. Bodimo ponosni, da smo  kristjani. Hvala Bogu, da se ta ponos čedalje bolj prebuja. Med seboj povezani smo močni. Sprejemamo še naročnino za verski tisk. Še je čas do svečnice.

Želim vsem obilo božjega blagoslova.

Vaš Milan žpk