Oznanila 17. 9. 2023 – 24. 9. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Ta teden smo se spoznavali in na novo vpisovali za verouk. Ta teden pa začenjamo že z učbeniki, ki sem jih v petek pripeljal iz Mohorjeve družbe. Kar se tiče veroučencev, ki jih  bom jaz poučeval je sprememba samo ta, da so osmemu razredu v šoli omogočili imeti verouk v sredo nulto uro. Gospa Verica sporoča staršem in otrokom prvega in drugega razreda, da bo prvi razred imel verouk ob torkih ob 15h in drugi razred ob 16h. Prispevek za kritje stroškov za učbenike in delovne zvezke in simboličen prispevek za ogrevanje na učenca je 20 evrov, družina z več otroki pa prispeva samo za učbenike 15 evrov, kajti knjige je trebe plačati. Cena kurilnega olja se kar viša. Hvala Bogu, da imamo nekaj zaloge. Prvi in drugi  in četrti razred imajo verouk v novi učilnici, ostali pa imajo verouk v učilnici pri župnišču. Začeli bi že z delom na strehi župnišča pa čakamo na kritino. Upam, da jo bomo dobili kmalu, da nas ne bo  slabo  in hladno vreme zajelo. Nekaj žena se je odloćilo, da bodo skrbele za okolico župnišča in cerkve, kajti stara ekipa je skoraj obnemogla. Imejmo skrb za lepoto svetišča in okolice.

Želim vsem obilo božjega blagoslova.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Zaradi veliko dogodkov v soboto, sem sveto mašo prestavil na poldeseto, ker imamo med sveto mašo krst in mislim, da je še ena slovesnost na Kozjaku – postavitev spominskega obeležja na osamosvojitev, kjer bom verjetno prisostvoval. Ob 12h pa imam že poročno sveto mašo na Dobrni. Zato sprejmite z razumevanjem. Radi pa se udeležite svetih maš ta teden.

Milan žpk