Oznanila 17. 7. 2016 – 24. 7. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Jutri je za našo župnijo dan češčenja Svetega Rešnjega telesa in Krvi, ko bomo v imenu cele škofije en dan pred Najsvetejšim. Po jutranji sv. maši bomo izpostavili in molili in častili do 11h, ko bo druga sveta  maša. Popoldne pa začnemo ob 17h in zaključimo z večerno sveto mašo. Prosim, vzemite si čas in radi pridite v dopoldanskem času, da Jezus ne bo sameval in od 17h naprej, ko bomo zaključili z večerno sv. mašo. Sveto mašo bo vodil gospod dekan iz Nove cerkve. Gotovo imamo veliko razlogov, da lahko molimo. V nedeljo pa obhajamo Krištofovo nedeljo, zato pripeljite svoja prevozna sredstva bližje,da jih bomo blagoslovili in se zahvaljevali za vsak srečno prevožen kilometer. Šoferji boste dobili tudi nalepko in kartico z molitvijo za srečno vožnjo. Ta teden nam je uspelo  obnoviti streho na verandi za župniščem in odtoke za meteorno vodo. Plačal sem 1500€. Tonček in Karli sta na novo obnovila balkon na novi stavbi. G. Pavli Žužek pa bo poskušal obnoviti avtomatiko za ogrevanje župnijske cerkve. Družina čaka na naročnike.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim s. mašam. Prihodnjo nedeljo je Krištofova nedelja, zato bo takoj po maši blagoslov vaših prevoznih sredstev, ki nam pomagajo, da lažje premagujemo razdalje. Vsak šofer bo dobil nalepko in kartico z molitvijo za srečno vožnjo. Vabljeni v čimvečjem številu k sv. maši in k blagoslovu. Dimnikarstvo Celje je pregledalo in očistilo dimnike na župnišču. Bilo je kar precej dela, sedaj bo za nekaj časa mir. Plačati moramo 128€ za opravljeno delo. Kurilnega olja bo zaenkrat dovolj, da nas zima ne bo našla nepripravljenih, le vode, ki pošiljajo toplo vodo do radijatorjev moramo čimprej pregledati, da ugotovimo, zakaj pritisk vode v peči pada. To bo kar zahtevno delo. Tudi suhi les in lubadarce bo potebno iz gozda čimprej odstraniti. Prosim organizirajte se in to uredite, da ne bo smreka še bolj propadala. Pa me o vsem tem tudi obvestite, lepo prosim.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk