Oznanila 17. 6. 2017 – 24. 6. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes je sveta maša ob 11h pri Sv. Miklavžu in slovesnost dveh svetih krstov. Lepo vabljeni. Ob delavnikih  prihajajte z oznanjenim sv. mašam. Prihodnjo nedeljo obhajamo praznik ROJSTVO JANEZA  KRSTNIKA Jezusovega predhodnika. Zato bo v župniji Vinska Gora žegnanje. Tam bom ob 9h zjutraj vodil slovesno sveto mašo, nato bo sledil kulturni program ob prazniku SAMOSTOJNE  SLOVENIJE. Po tej slovesnosti pa bodo tamkajšnji čebelarji razvili svoj prapor ob 90 letnici delovanja čebelarskega društva. Ker sem tudi sam čebelar, bom ta prapor tudi blagoslovil. Tukaj bo ob 11h maševal gospod Mirko Krašovec. Na praznik Samostojnosti 25. junija bo v naši župnijski cerkvi slovesna sv. maša za domovino, za zdravje, srečo in blagoslov vseh, ki jo sestavljamo. Sveta maša bo ob 17h, ker bodo tudi od drugod prišli udeleženci. Po maši bo prijetno druženje vseh navzočih. Družina čaka na naročnike.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. V nedeljo je praznik ROJSTVO JANEZA KRSTNIKA. Zato bo slovesno v župniji Vinska Gora, ker je cerkev posvečana temu Jezusovemu predhodniku. Tam bom imel ob 9h zjutraj slovesno sveto mašo. Po maši bo sledil kulturni program ob prazniku SAMOSTOJNE SLOVENIJE. Po tej slovesnosti bodo tamkajšnji čebelarji razvili svoj prapor ob 90 letnici delovanja čebelarskega društva. Ker sem tudi sam čebelar, jim bom ta prapor tudi blagoslovil. Tukaj bo sveto mašo ob 9h zjutraj vodil gospod Mirko Krašovec. Prosim, da vse uredite, da bo vse potekalo nemoteno.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk