Oznanila 17. 5. 2020 – 24. 5. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo pozdravljeni preko spletne strani župnije Dobrna. Začeli smo s svetimi mašami. Iskrena hvala, ker se vestno držite pravil. Zaradi discipliniranosti slovenskih državljanov je slovenska vlada ukinila pandemijo v Sloveniji in s prvim junijem bomo že lažje zadihali. Možno bo tudi več dejavnosti tudi na verskem pastoralnem področju. Tako upam, da nam bo uspelo uresničiti praznik prvega svetega obhajila, ki ga načrtujemo za 7. junija. Prosil sem g. Slakan Primoža, da obvesti starše prvoobhajancev, da se dobimo v sredo po večerni sveti maši v cerkvi in poskušamo doreči stvari. Če bo slovesnost sv. obhajila, bo potekala razmeram primerno in to samo za prvoobhajance in starše brate in sestre. To bo približno 50 ljudi, kar pa bo z junijem že možno. Imeli bomo ljudsko petje, po maši pa letos ne bo skupne pogostitve. Otrokom bomo podarili skromne darove, kot spomin na prvo sveto obhajilo. Glede svete birme pa še razmišljam, kako  jo bomo uresničili še pred počitnicami, ali pa takoj v začetku julija, ko bodo starši in birmanci še doma, če potem načrtujete kakšna letovanja. Dela na zvoniku uspešno potekajo. Tudi prostovoljni botri in botre se z velikodušnostjo odzivate. Še trkam na dobroto src ostalih župljanov in župljank.

Kličem na vse župljane in ljudi dobre volje božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni preko spletne strani. Začeli smo s svetimi  mašami. Iskrena hvala, ker se vestno držite pravil. Zaradi discipliniranosti slovenskih državljanov je slovenska vlada ukinila pandemijo v Sloveniji in s prvim junijem, ko začno ukrepi veljati bomo že lažje zadihali. Možno bo tudi več dejavnosti tudi na verskem področju, saj moramo po župnijah urediti še prva sveta obhajila in birme. V četrtek je Gospodov Vnebohod, zato bo tukaj sveta maša in iskreno vabljeni v večjem številu. Denar od prodaje lesa je bil nakazan in plačilo kurilnega olja je urejeno. Položnice za maj so tudi poravnane. Darujte ob nedeljah za lažje poslovanje župnije.

Na vse v župniji kličem božji blagoslov.

Milan žpk