Oznanila 17. 4. 2022 – 24. 4. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Praznujemo največji praznik naše vere. Slavimo zmago našega Gospoda Jezusa Kristusa nad silami teme in po svojem trpljenju je stopil v velikonočno jutro v svoje poveličano življenje. V to poveličano življenje smo povabljeni vsi. Radujmo in veselimo se. Jutri bo sveta maša tudi pri Sv. Miklavžu. To naj bo naša pot v Emavs-sinodalna pot. Ko sta učenca hodila skupaj sta srečala neznanca, ki pa je bil Jezus sam, le da ga sama nista takoj spoznala. Šele po lomljenju kruha jima je odprl oči. Sveta maša je razpoznavno znamenje za nas kristjane. Radi bodimo zraven. Ta teden ni verouka. Nekaj velikonočnih številk Družine imam na voljo vzemite jih in berite.

Želim vam lepo praznovanje.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Po dveh letih končno lahko zopet skupaj občestveno praznujemo Veliko noč in tudi maske niso več obvezne. Čeprav virus se še ni poslovil, še ni rekel zadnje besede. Držimo se navodil višjih, ki so za to odgovorni. Je pa prav, da živimo čimbolj sproščeno. Sedaj si lahko v obraz pogledamo in sežemo v roke. Prihodnjo soboto bo tukaj tudi poroka in sveti krst. Pripravljamo se tudi na sinodalni dan, zato bi bil zelo vesel, če bi vrnili izpolnjen vprašalnik, da bi slišali tudi vaš glas. Listov je še kar nekaj na voljo, vzemite in izpolnite.

Želim vam lepo praznovanje.

Milan žpk