Oznanila 17. 3. 2013 – 24. 3. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Stopamo v cvetni teden, ki je liturgično zelo bogat. V torek praznujemo slovesen praznik Sv. Jožefa moža device Marije in Jezusovega rednika. V soboto pa je slovesen praznik Gospodovo oznanjenje Mariji, ker je ta praznik uradno v Velikem tednu, zato je prestavljen na cvetno soboto, zato upoštevajmo vsebino tega praznovanja in se radi udeležimo svetih maš na oba praznika. V četrtek je molitvena ura za nove duhovne poklice in v petek pobožnost križevega pota. Naj bo vse to dogajanje ena lepa duhovna priprava na Veliko Noč. V nedeljo pa je že cvetna nedelja, ko že vstopamo v takoimenovano Jezusovo velikonočno skrivnost. Jezusu bomo prišli naproti z cvetjem in zelenjem in mu bomo vzklikali <Blagoslovljen, ki prihaja v Gospodovem imenu>. Zjutraj bo preprost blagoslov zelenja. Pri drugi sveti maši pa se bomo zbrali pred cerkvijo, če bo lepo vreme sicer se bo vse odvijalo v cerkvi. Slovesno bomo blagoslovili cvetje in zelenje.  Zaželjeni so dolgi snopi. Mladi tekmujte med seboj. Poslušali bomo hvalnico Kristusu Kralju in nadaljevali z sveto mašo. Pri obeh sv. mašah bo priložnost za sveto spoved. Šolska mladina od tretjega razreda naprej ima ta teden  sv. spoved. Selezijanci iz Celja nam bodo ta teden dostavili oljčne vejice, saj prejšnji teden jih na Primorskem niso mogli rezati. V velikem tednu bom poskusil obiskati čimveč bolnih in ostarelih, da bodo tudi oni začutili, da je Jezus tudi zanje živel, trpel, umrl in vstal in jim daje moč, da trpljenje in preizkušnje lažje premagujejo. Tudi blagoslov velikonočnih jedil bo na več mestih. Naročnike čaka tednik Družina. Danes pojemo Zahvalno pesem za novega sv. očeta Frančiška.

Želim vam lep in blagoslovljen cvetni teden.

Milan, župnik