Oznanila 17. 2. 2019 – 24. 2. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. V sredo bo tudi pogreb rajnega Jevnišek Metoda iz Paroža. Danes pokopavamo tudi na Kozjaku rajno Ramšak Angelo. Pogreb in sveta maša bo ob 14h. Šolska mladina ima ta teden počitnice. Prihodnjo nedeljo res iskreno vabljeni na ogled veseloigre “ZAKONCI  STAVKAJO”. Čedalje manj je dramskih skupin, ki se še podstopijo takšnegga podviga. Zato je prav, da pridemo in podpremo njihov trud. Napolnite dvorano do zadnjega stola. Uradno ne pobirajo vstopnine, zato prispevamo prostovoljno pet evrov na osebo. Po predstavi vas bom nagradil z kozarčkom iz moje kleti. Z oznanili si vzemite tudi spremljevalni list, ki na kratko opiše vsebino igre, da veste za kaj gre. Veseli smo tako lepih februarskih dni, vendar je to malo prezgodaj. Čebelice že nabirajo cvetni prah. Zalega se začenja. Ko bo prišla pomlad bomo namestili cevni oder na župnijsko cerkev. Obnovili bomo fasado, obnovili okenske ksimse, ki tako razpadajo, zaščitili železne gitre na oknih in še marsikaj drugega postorili, da cerkev ohranimo za nadaljna desetletja. Sproti vas bom o vsem obveščal. Morda bi kdo še obnovil naročnino za verski tisk. Še vedno lahko to stori.

Želim vam božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sveti maši. Zbiramo prednaročila za knjižico z poglobljenim življenjepisom bivšega župnika zlatomašnika Toneta Krnca. Danes se bomo še enkrat zbrali v naši župnijski cerkvi. Poslovili se bomo od rajne Ramšak Angele. Dočakala je visoko življensko starost. Radi se je bomo spominjali v molitvah. Radi darujmo za svete maše.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk