Oznanila 17. 11. 2019 – 24. 11. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam.  Danes je sveta maša tudi pri Sv. Miklavžu. Po sveti maši bom v cerkvi molil  blagoslovno molitev za nove stopnice in jih nato šel blagosloviti. Če ne bo deževalo pa se bomo vsi zunaj zbrali in opravili ta blagoslov. Potem se lahko družimo tudi pod korom v cerkvi, odvisno od vremena. Tonček Kotnik nam  je prepleskal zakristijo, sedaj se je podstopil kapele. Če ne bo premrzlo bo z delom še nadaljeval. Počasi bomo tudi cerkev Sv. Miklavža polepšali. V torek po maši zopet nadaljujemo s srečanjem ŽPS in Ključarji. Prosim za zanesljivo udeležbo. Prosim obvestite tudi tiste, ki so čisto pozabili, da spadajo k članom ŽPS. Približuje se ADVENT, izdelovanje adventnih venčkov in ostalega ograsja in v začetku decembra tudi Miklavževanje pri Sv. Miklavžu. Tudi letos vabim starše in dobre ljudi k sodelovanju. Miklavž bo obdaroval vse otroke, ki jih boste prijavili; predšolske in vse vključno z tretjim razredom. Tudi letos prispevate za znamko l0€. Začnite prijavljati čimprej, da ne bo na koncu zmanjkalo časa. Zopet se poslavljamo od našega župljana. Priporočam ga v molitev in mu poklonite kakšno sveto mašo, saj je bil dober človek in kristjan.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k svetim mašam ob nedeljah. Ta teden je sveta maša tudi v soboto. Vabljeni pevci in pevke z g.organistom, da počastimo god sv. Cecilije zavetnice cerkvene glasbe. Po maši bomo imeli v župnišču sestanek ŽPS in Ključarji in po sestanku se bomo skupaj malo poveselili in nazdravili z novim vinom v čast sv. Ceciliji. Pogovoriti se moramo o bljižnjem Adventu, Miklavževanju in pripravi na Božične praznike. Člani ŽPS, KLJUČARJI in GOSPODARSKI SVET prosim, da se srečanja zanesljivo udeležite.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk