Oznanila 17. 1. 2016 – 24. 1. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Od ponedeljka 18. januarja do ponedeljka 25. januarja po vsem krščanskem svetu kristjani obhajamo teden molitev za popolnejšo krščansko edinost vseh, ki se imenujemo kristjani. V ta namen je pripravljeno branje božje besede in tudi kratka razmišljanja, ki govorijo v ta namen. Zato vabljeni v večjem številu k sv. maši. Popoldne se lažje udeležujete sv. maše. Ta teden bom tudi zaključil z božično-novoletnim blagoslovom naših družin. V nedeljo vam bom tudi o vsem poročal in vas seznanil z statistiko verske prakse, kakor se je pokazala v številkah. Danes bom še blagoslavljal v Vrbi. Jutri v ponedeljek bom pred in po verouku obiskal še družine v Parožu. V torek do večerne maše bom obiskal družine Strmec nad Dobrno. Spremljal me bo g. Branko Rednjak. V sredo bom obiskal družine v Brdcah nad Dobrno. Kolikor ne bom vedel, mi bo pomagal g.Drago Podpečan. V četrtek in petek pa bom obiskal vse ostale, ki jih v vsem tem času nisem mogel obiskati, ko sem vršil blagoslov. Če bi kakšen posameznik ali družina iz blokovskega naselja želela, da jih obiščem, naj me pokličejo po telefonu ali pa oddajo sporočilo v poštni nabiralnik pri župnišču. Vse bi rad z veseljem obiskal. Lepo in spodbudno je, da se vsaj enkrat na leto takole srečamo. Vsi smo naši. Naročajte se na verski tisk. Do svečnice je še čas. Reden verouk je za vse skupine.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V tednu, ki je pred nami bomo kristjani po vsem svetu več molili pa popolnejško krščansko edinost. V ta namen bomo brali božjo besedo, ki je za to priložnost pripravljena in sledila bodo kratka razmišljanja v ta namen. Tukaj ni rednih sv. maš, zato vsega tega tukaj ne bo mogoče izpeljati pa doma v ta namen zmolite kakšno desetko rožnega venca. Ker na Dobrni počasi zaključujem božičnonovoletni blagoslov družin, bom v torek nadaljeval po Strmecu nad Dobrno, ki spada pod Paški Kozjak. Spremljal me bo g. Branko Rednjak. V sredo pa bom obiskal družine v Brdcah nad Dobrno, ki pravtako spadajo pod Paški Kozjak. Rad bi vsaj približno vedel, kje ste doma moji župljani. V naslednjih letih pa pridete na vrsto še ostali župljani, ki pripadate tej lepi gorski župniji. Po Brdcah me bo delno spremljal g.Drago Podpečan. Prosim naročajte se na verski tisk. Do svečnice je še čas. Če želimo letos urediti tkak pod klopmi v cerkvi, potem moramo pripraviti les. Zato prosim da logar odredi, kje se lahko podere macesen in da se spravi iz gozda in da ga lahko peljemo na razrez. Les se mora vsaj nekaj časa sušiti. Zato prosim ključarje in gospodarski svet, da se organizirate in izpeljete akcijo. V naslednjem tednu bom sklical sestanek ŽPS in gospodarski svet, da se o vsem temeljito pogovorimo in prevzamemo odgovornost, tako na duhovnem kakor tudi na gospodarskem področju naše župnije.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk