Oznanila 16. 8. 2015 – 23. 8. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes lepo vabljeni k Sv. Miklavžu. Jutri se zopet poslavljamo od našega župljana Podlesnik Jožeta.Priporočam ga v molitev in za svete maše. Včeraj smo tako slovesno obhajali praznik Marijino Vnebovzetje. Iskreno se zahvaljujem za lepo sodelovanje vseh in tudi za velikodušno pogostitev v obliki hrane in dobre kapljice. Seveda pa iskrena hvala tudi za darove. Ta teden nam bo g.Roman dostavil 3000 l kurilnega olja za zimsko sezono. Na župnijo Paški Kozjak se počasi privajam. Postopoma bomo začeli urejati župnišče. Župljani se zelo lepo odzivajo in sodelujejo. Upam, da bom zmogel. Zato pa prosim za razumevanje in uvidevnost, če kakšne maše ne morem točno na datum opraviti, ker sta sreda in sobota  namenjena za Sv. Jošta. Tudi počitnice se počasi iztekajo in september bo prinesel nove obveznosti.

Naj dobri Bog blagoslavlja naše delo in prizadevanje.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Jutri in v torek bomo pleskali kuhinjo v župnišču in bomo sanirali v zakristiji prostor, da bomo lahko namestili omaro za mašne plašče in ostali pribor za sv. mašo. Delo bo opravil g. Tonček Kotnik – poklicni pleskar. Dobrodošla tudi kakšna pomoč iz župnije. Tudi za kakšno malico se priporočimo. Po kuhinji bomo nadaljevali s prenovo prostorov v pritličju, vendar moram najprej vse papirje in dokumente pregledati, da kaj ne zavržem, potem pa boste zopet farani naprošeni za generalno čiščenje. Iskrena hvala, ker ste kuhinjo in hodnik solidno očistili. V četrtek je bil gospod Krnc tukaj, je še odnesel osebne in druge stvari. Ker ni napisal inventarnega zapisnika, da bi se vedelo, kar je njegova last in kaj cerkvena, je odslej prepovedano še karkoli odnašati z njegove strani, da se ugotovi lastništvo.

Lepo vas vabim k sv. mašam in se priporočim za intencije ob sredah. Sobote in nedelje so skoraj pokrite.

Naj vas spremlja božji blagosov.

Milan župnik obeh župnij.