Oznanila 16. 7. 2017 – 23. 7. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. V torek je za našo župnijo dan vednega češčenja Sv. Rešnjega telesa in Krvi. V imenu cele škofije bomo nekaj ur v tem dnevu častili Jezusa in se mu zahvaljevali za navzočnost med nami pod podobama kruha in vina. Radi prihajajte k češčenju in sv. mašam. Po deseti sv. maši bomo zaključili in zopet nadaljevali ob 17h do večerne sv. maše, ko bo sledil blagoslov in sveta maša. Prihodnjo nedeljo je Krištofova nedelja. Po sveti maši bo sledil blagoslov vozil in molitev za srečno vožnjo. Družina čaka na naročnike.

Želim vam vse lepo in iskreno pozdravljam.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Še 14 dni nas loči od praznovanja Lepe nedelje, ko bomo praznovali zunanjo slovesnost Sv. Jošta. Slovesnost bo popoldne ob 16h, ko bo tudi manj vroče. Naš škof ne more prej, ker mora sprejeti rusko delegacijo, ko pridejo na Vršič k ruski kapelici se pokloniti ruskim vojakom in drugim žrtvam, ki jih je zasul plaz ko so gradili cesto čez Vršič med prvo svetovno vojno. Škof mi je zagotovil, da bo prišel pravočasno. Procesije ne bo, bo pa slovesna sv. maša združena z blagoslovom obnovljene cerkve Sv. Jošta in blagoslov z najsvetejšim in zahvalna pesem. Po maši se bomo preselili v telovadnico šole tam nadaljevali s prijetnim druženjem ob odojku in dobri kapljici in drugih dobrotah župljanov in razdelitvi pisnih zahval vsem, ki so kakor koli pripomogli k tako uspešnemu zaključku del pri obnovi notranjosti župnijske cerkve. Nedeljsko popoldne si rezervirajte, da ga združite z prijetnim in koristnim in povabite svoje sorodnike, prijatelje  in znance in jih seznanite s tem, da je slovesnost popoldne ob 16h. Tudi vabljeni župljani in župniki sosednjih župnij. Klopi v cerkvi se bodo začele nameščati v soboto. Verjetno bomo nekaj klopi pripeljali že v petek popoldne. Izvajalec del g. Marko Ravnak naproša vsaj šest močnih mož in fantov, za pomoč. S klopmi bo potrebno zelo previdno, da se ne bodo poškodovale. V soboto po večerni maši zopet naprošam za sestanek, da vse dorečemo glede praznovanja in pogostitve, da se dogovorimo za kaj bo kdo odgovoren. Prosim za zanesljivo udeležbo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk